P, 28.11.2022.

Aptauja: dabas takas un dzīvnieku parki ir visbiežāk apmeklētie ceļotāju galamērķi Latvijā

TVNET
Aptauja: dabas takas un dzīvnieku parki ir visbiežāk apmeklētie ceļotāju galamērķi Latvijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) veiktā aptauja liecina, ka iedzīvotāji arī pandēmijas apstākļos joprojām vēlas apceļot Latviju un, ievērojot valstī noteiktās drošības prasības, to aktīvi darījuši arī šajā rudenī.

Pētījumu aģentūras “Norstat Latvija” veiktā aptauja apliecina, ka vairāk nekā 30% Latvijas iedzīvotāju labprāt apceļo Latviju arī ziemā.

No visiem aptaujas dalībniekiem 46% atbildēja, ka ir izmantojuši iespēju apceļot Latviju. Visbiežāk to darījuši cilvēki vecumā no 40 līdz 49 gadiem (53%) un 30-39 (51%), ko, iespējams, var skaidrot ar kopīgiem ģimenes ceļojumiem. Visbiežāk ceļā devušies Rīgas iedzīvotāji (50%), savukārt vismazāk šoruden ceļoja respondenti no Latgales – apstiprinoši atbildēja vien 38% aptaujāto.

Foto: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Vērtējot iespējas izbaudīt vietējā tūrisma pakalpojumus šajā ziemā, trešdaļa (32%) aptaujas dalībnieku ir noskaņoti pozitīvi – 21% visticamāk un 11% noteikti apceļos Latviju arī ziemas periodā.

Taču tikpat liela daļa vēl nezina (32%), vai skatīsies Covid-19 situācijas attīstību (14%), savukārt 16% respondentu uzskata, ka ziemā nav interesanti ceļot.

“Esošajā situācijā šaubas un neziņa par atpūtas plāniem tuvākajos mēnešos ir saprotama – pasauli un Latviju pāršalc jauns vīrusa paveids. Taču no otras puses, mēs tiekam lutināti ar neticami skaistu ziemu, un vietējie uzņēmēji ir gatavi uzņemt viesus, vienlaikus nodrošinot epidemioloģiski drošu vidi.

Kalnu un distanču slēpošanas trases gaida aktīvās atpūtas cienītājus, ir atvērtas muzeju ekspozīcijas un kultūras norišu vietas.

Latvijas pilsētas ir izrotātas Ziemassvētku noskaņās, darbojas Ziemassvētku tirdziņi, un arī šajos sarežģītajos apstākļos uzņēmēji meklē radošus risinājumus, kā sniegt pakalpojumus un nezaudēt saikni ar saviem klientiem,”

stāsta Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore.

Foto: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Lai mudinātu iedzīvotājus apceļot Latviju arī rudens un ziemas sezonā, LIAA sākusi vietējā tūrisma popularizēšanas kampaņu ar nosaukumu #ārgājis.

Kampaņas ideja ir aicināt pievienoties #ārgājis kustībai visus Latvijas iedzīvotājus un izmantot šo laiku, lai iepazītu Latvijas tūrisma nozares piedāvājumu dažādos gadalaikos.

Cenšoties izprast Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumus, aptaujas dalībniekiem tika jautāts, kādus tūrisma objektus viņi labprātāk apmeklēja šajā rudenī.

76% viesojās dabas un dzīvnieku parkos vai dabas takās, 47% apskatīja muižas un pilis, savukārt trešajā pozīcijā ierindojas vēsturiskie objekti (piemiņvietas, drupas u.c.) – tos apmeklēja 45% respondentu.

Foto: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Savukārt no Latvijas reģioniem aptaujas dalībniekus visvairāk interesē Kurzeme – 30% plāno šoziem doties turp, 28% iecerējuši doties uz pauguraino Vidzemi, 19% apceļos Latgali un 13% brauktu uz Zemgali.

I. Šīrava piedāvā: “Tiem 43%, kuri vēl nav izlēmuši par galamērķi, iesakām atvērt spēles “Pievelc Latviju tuvplānā” vietni pievelclatvijutuvplana.lv un izvēlēties sev interesējošo maršrutu – šī auto spēle pieejama bez maksas vēl līdz gada beigām un ļauj izvēlēties kādu no 18 posmiem visā Latvijā.

Tā būs iespēja apskatīt gan iecienītus, gan mazāk zināmus apskates objektus, pārbaudīt zināšanas viktorīnas jautājumos un atbalstīt vietējos ražotājus.”

Foto: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Aptauju novembra beigās rīkoja “Norstat Latvija”, aptaujājot 1010 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu