T, 29.03.2023.

Stājies spēkā lēmums par "SD Autocentram" piemērojamo sodu "Volkswagen" tirgotāju karteļa lietā

LETA
Stājies spēkā lēmums par "SD Autocentram" piemērojamo sodu "Volkswagen" tirgotāju karteļa lietā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Automašīnas pie Volkswagen salona
Automašīnas pie Volkswagen salona Foto: Unspash/Martin Katler

Spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta SIA "SD Autocentrs" sūdzība par Konkurences padomes (KP) piemēroto sodu "Volkswagen" markas automašīnu tirgotāju karteļa lietā. Līdz ar to "SD Autocentrs" valsts budžetā ir jāiemaksā 124 917 eiro sods.

Spriedums stājies spēkā, jo Augstākās tiesas Senāts atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību pēc "SD Autocentrs" sūdzības, informēja KP.

KP 2014.gadā konstatēja, ka vairāki "Moller" grupā ietilpstošie komersanti, kas nodarbojas ar "Volkswagen" markas automašīnu izplatīšanu, vismaz piecu gadu garumā sistemātiski saskaņoja savu dalību iepirkumos, kurus rīkojuši gan privāti uzņēmumi, gan valsts pārvaldes iestādes un aģentūras, arī pašvaldības, skolas, pansionāti, iekšlietu sistēmas iestādes un citi.

Dīleri regulāri viens otru informēja par saviem plāniem attiecībā uz kādu iepirkumu, lūdzot pārējos nekonkurēt, piemēram, nepiedalīties iepirkumā vispār vai nepiedāvāt zemākas cenas.

Par karteļa vienošanos "Volkswagen" tirgotājiem tika piemērots 7,6 miljonu eiro liels sods.

"SD Autocentrs" šajā lietā bija izlīdzis ar KP, noslēdzot administratīvo līgumu, bet tiesā pastāvēja strīds par naudas soda apmēru.

Ar pārējiem lietas dalībniekiem tiesvedības process turpinās. Administratīvā apgabaltiesa sākotnēji atcēla KP lēmumu, ar kuru tika konstatēts pārkāpums un piemērots naudas sods SIA "Moller Auto Latvia", "Moller Baltic Import", SIA "Moller Auto Ventspils" un SIA "Moller Auto Krasta". Tomēr Augstākās tiesas Senāts nosprieda, ka tiesas secinājumi nav pietiekami pamatoti, lai atceltu KP lēmumu, un nosūtīja lietu atkārtotai izskatīšanai Administratīvajā apgabaltiesā.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "SD Autocentrs" apgrozījums 2020.gadā bija 3,452 miljoni eiro, savukārt peļņa - 160 939 eiro. Kompānija reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 142 213 eiro. Uzņēmums pieder Agrim Eglem (45,73%), Mārim Jaunsleinim (35,75%), Mārim Golovānovam (10,28%) un Oļesjai Ščerbakovai (8,24%).

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu