O, 16.08.2022.

Video ⟩ Tapusi asprātīga multfilma par atkritumu šķirošanu

TVNET/LETA
Tapusi asprātīga multfilma par atkritumu šķirošanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Aktualizējot nepieciešamību šķirot atkritumus, tapusi asprātīga multfilma par trīs sivēntiņiem, kuri dzīvo mūsdienās. Kā redzams multfilmā, modernajā pasaulē sivēntiņu lielākā problēma nav vis lielais, ļaunais vilks, bet gan atkritumi, kuri, nešķiroti un izmesti visi vienuviet sadzīves atkritumu konteinerā, rada lielus ikmēneša rēķinus.

Multfilmas pamatā ir klasiskā brāļu Grimmu pasaka, kas stāsta par trīs brāļiem - sivēntiņiem, kuru bezrūpīgo dzīvi draud izjaukt pieaugošie rēķini par atkritumu apsaimniekošanu.

Gluži kā Grimmu pasakā, arī tās modernajā versijā

divi no brāļiem pret situāciju izturas vieglprātīgi un necenšas būtiski mainīt savus paradumus, kamēr jaunākais brālis uzsāk cītīgi šķirot atkritumus, gūstot iespēju samazināt savu ikmēneša rēķina summu pat par 35%.

Protams, multfilmas noslēgumā, saņemot kārtējo ievērojamo rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu, arī abi pārējie brāļi nonāk pie secinājuma, ka atkritumi ir jāšķiro, jo tādā veidā var krietni ietaupīt.

Jau ziņots, ka līdz ar dabas resursu nodokļa likmes un poligona sadzīves atkritumu apglabāšanas izmaksu pieaugumu 2022. gada 1.janvārī mainīsies arī atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu tarifi.

Lai samazinātu ikmēneša rēķinu apmēru, ko iedzīvotāji saņems, jaunajiem tarifiem stājoties spēkā, ikviens ir aicināts šķirot sadzīves atkritumus, tādējādi samazinot sadzīves atkritumu apjomu, par kura izvešanu jāmaksā atkritumu apsaimniekotājam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu