Pavļuts: Janssen vakcīnas aizsardzība dilst visātrāk

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 59
Veselības ministrs Daniels Pavļuts.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Leiniša / LETA

No Latvijā pieejamajām vakcīnām pret Covid-19 "Moderna" iedarbība laika gaitā dilst vismazāk, norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), piemetinot, ka savukārt "Johnson&Johnson" vakcīnai - visātrāk.

Politiķis novērojis, ka "Johnson&Johnson" vakcīnu nereti izvēlējušies cilvēki, kuri bija diezgan atturīgi pret vakcinēšanos, un to izvēlējās kā nosacīti "vieglāko ceļu". Tomēr dati rādot, ka cilvēkiem, kuri "Johnson&Johnson" vakcīnu saņēmuši senāk, aizsardzība ir samazinājusies vairāk nekā citiem.

Ministrs atklāja, ka "Moderna" aizsardzība dilst vislēnāk, bet līdzīgi rādītāji esot arī "Pfizer" un "Astra Zeneca" vakcīnām. Pavļuts atgādināja, ka jau rudenī Imunizācijas valsts padome lēma, ka "Johnson&Johnson" vakcīnas lietotājiem balstvakcinācija jāiegūst ātrāk. Tāpēc šodien koalīcija lēmusi, ka šīs vakcīnas saņēmējiem sertifikāta derīguma termiņš attiecībā uz pakalpojumu saņemšanu un ceļošanu beigsies pēc pieciem mēnešiem.

Plānots, ka šī prasība stāsies spēkā 15.februārī. Pavļuts skaidroja, ka tiem, kuri būs vakcinējušies 15.septembrī un iepriekš, sertifikāta derīguma termiņš februāra vidū beigsies. Tāpēc ministrs aicināja iedzīvotājus saņemt balstvakcīnu, lai sertifikāta derīguma termiņš atjaunotos.

Ministra teikto apliecināja 4. janvāra raidījumā "Panorāma" Stradiņa slimnīcas Plaušu ķirurģijas centra un Covid-19 nodaļas vadītājas Daces Žentiņas teiktais, proti, ārste norādīja, ka "Janssen" viena vakcīna ne vienmēr pasargā no smagas slimības gaitas, nāves un hospitalizācijas.

"Tas, ko mēs varam teikt, ka tiešām ar "Moderna" vakcīnu, īsti neviens nav nokļuvis smagā stāvoklī slimnīcā tieši Covid-19 dēļ. Savukārt par "Janssen" diemžēl ir jāsaka, ka šī viena vakcīna diemžēl nepasargā no smagas slimības gaitas, no nāves, no hospitalizācijas," stāstīja Stradiņa slimnīcas Plaušu ķirurģijas centra un Covid-19 nodaļas vadītāja Dace Žentiņa.

Tāpēc ārste aicina nekavēties un doties pēc balstvakcīnas devas, jo tai joprojām ir nozīmīga loma aizsardzībā pret nokļūšanu slimnīcā.

Plašāk skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 59

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu