Aizsērējusi Marsa zonde “Perseverance”

FOTO: NASA/JPL-Caltech/MSSS

NASA ziņo, ka Marsa zondes “Perseverance” darbu traucē mazi akmentiņi, kas sakrājušies zondes mehānismā.

Pašgājējs, kas tagad nodarbojas ar iežu paraugu vākšanu, kurus vēlāk plānots nogādāt atpakaļ uz Zemes, ar problēmās saskārās jau 29. decembrī, kad paņēma kāda akmens kodolu. Kā vēstīja NASA, ķibele notika ar ierīci, kas urbi un iegūtos paraugus nogādā no robota rokas līdz pašgājēja glabātuvei. Nogādāšanas brīdī sensori brīdināja par lielāku berzi, nekā vajadzētu būt.

Pašgājējs izslēdzās un uz Zemi atsūtīja brīdinājumu. Komanda centās iegūt vairāk informācijas no pašgājēja, tomēr vajadzēja aptuveni nedēļu, lai atbilde nonāktu līdz mūsu planētai. Kad informācija bija iegūta, komanda lika pašgājējam rīkoties kā paša mehāniķim un noņemt urbi, robota roku un nofotografēt savu iekšieni.

Iegūtajos attēlos atklājās problēma: vairāki akmentiņi tā saucamajā karuselī. Šie gruži tur bija iebiruši brīdī, kad paraugi tika nogādāti zondes glabātuvē. Rezultātā tie neļāva “karuselim” darboties.

Protams, šī zondes daļa ir veidota tā, lai varētu darboties arī ar gružiem tajā, tomēr NASA zinātnieki vēl meklē risinājumu un nesteidzas zondi atkal likt pie darba.

Uz augšu
Back