Sv, 14.08.2022.

Ukraina kiberuzbrukumā apsūdz Krieviju

TVNET/LETA
Ukraina kiberuzbrukumā apsūdz Krieviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Foto: Dominic Lipinski/PA Wire/PA Images

Saskaņā ar sākotnējiem datiem naktī uz piektdienu notikušais masīvais kiberuzbrukums nācis no Krievijas, paziņojusi Ukrainas Kultūras un informācijas politikas ministrija.

Jau iepriekš krievu medijos parādījās ziņas, ka gaidāms šāds uzbrukums, norādījusi ministrija, piebilstot, ka tās eksperti brīdinājuši par šāda uzbrukuma iespējamību pēc Maskavas "nesenās sakāves sarunās par Ukrainas nākotnes sadarbību ar NATO".

Tikmēr NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltembergs piektdien paziņojis, ka pēc uzbrukuma alianse pastiprinās sadarbību ar Ukrainu kiberdrošības jomā.

"Sabiedroto eksperti valstī atbalsta Ukrainas varasiestādes arī [digitālajā] kaujas laukā," teikts Stoltenberga paziņojumā.

"Tuvākajās dienās NATO un Ukraina parakstīs līgumu par pastiprinātu kibernētisko sadarbību, tostarp par Ukrainas piekļuvi NATO platformai informācijas apmaiņai par ļaunatūrām," piebildis alianses ģenerālsekretārs.

Kā ziņots, Ukraina naktī uz piektdienu cietusi plašā kiberuzbrukumā, kura rezultātā bloķētas valsts iestāžu mājaslapas.

Arī Eiropas Savienības (ES) augstākais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels piektdien paziņojis, ka ES mobilizē "visus savus resursus", lai palīdzētu Ukrainai pēc kiberuzbrukuma.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu