Pk, 12.08.2022.

Spēcīgā vēja radīto postījumu dēļ VUGD saņēmis 150 izsaukumus

TVNET/LETA
Spēcīgā vēja radīto postījumu dēļ VUGD saņēmis 150 izsaukumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TVNET/Gints Bāliņš

Līdz piektdienas vakaram spēcīgā vēja radīto postījumu dēļ VUGD saņēmis 150 izsaukumus, TVNET pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.

Līdz plkst.20 glābšanas darbi pabeigti 145 vietās, taču piecās vietās vēl darbi turpinās.

Kā stāstīja Vītola, glābēju palīdzība šodien galvenokārt bija nepieciešama, lai novāktu vēja nolauztos kokus uz braucamās daļas un elektrolīnijām. Divos gadījumos koki nodarījuši postījumus ēkām, vienā gadījumā nopietni bojāts privātmājas jumts, kamēr otrā koks skāris logus.

Atsevišķos gadījumos glābējiem bija jānovāc vēja atrautu jumta konstrukciju fragmenti. Tostarp Ventspilī, Jelgavas novada Cenu pagastā un Rīgā vējš nodarījis vērienīgu skādi jumta konstrukcijām.

Vismaz četri koki krītot nodarījuši bojājumus automašīnām.

Vītola piebilda, ka vairāk izsaukumu saņemts Rīgā, Pierīgā un aptuveni pa 20 gadījumiem arī Kurzemē un Zemgalē, taču vakarā vēja postījumi vērojami arī Vidzemē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka stiprais ziemeļrietumu vējš visā teritorijā pakāpeniski pierims, tomēr vēja brāzmas joprojām sasniegs 15-19 metrus sekundē (m/s), piekrastē 20-24 m/s.

Rīgā naktī vēl pūtīs stiprs ziemeļrietumu vējš, kas brāzmās saglabāsies 20-23 m/s. Nakts gaitā vējš pakāpeniski pierims.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu