Pk, 12.08.2022.

Pēc zemūdens vulkāna izvirduma Tongu sasniedz cunami

LETA/AFP/BBC
Pēc zemūdens vulkāna izvirduma Tongu sasniedz cunami
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Vulkāna izvirdums Tongā
Vulkāna izvirdums Tongā Foto: EPA/Scanpix

Pēc spēcīga zemūdens vulkāna izvirduma Klusā okeāna valsts Tongas krastus sestdien sasniedzis cunami, vēsta meteorologi. Tongas galvaspilsētā Nukualofā novērots 1,2 metrus augsts cunami, vēsta Austrālijas Meteoroloģijas birojs.

Nav ziņu, ka stihijā Tongā būtu ievainotie.

Sociālajos medijos publicētajos kadros redzams, kā ūdens plūst cauri baznīcai un citām ēkām, bet aculiecinieki ziņo, ka galvaspilsētu Nukualofu apklāj pelni.

Iepriekš tika izziņota cunami trauksme, un iedzīvotāji centās patverties augstākās vietās.

No pils galvaspilsētā evakuēts Tongas karalis Tupou VI.

Jaunzēlandes Aizsardzības spēki apliecināja, ka uzrauga situāciju Tongā un ir gatavi sniegt atbalstu, ja to lūgs Tongas valdība, tomēr pagaidām šāds lūgums nav izteikts, vēsta Jaunzēlandes Radio.

Varasiestādes daudzviet Klusā okeāna reģionā, arī Samoa, Fidži un Jaunzēlandē, izziņojušas cunami trauksmi, mudinot iedzīvotājus turēties pa gabalu no krasta iespējamo spēcīgo un neaprasto straumju, kā arī neprognozējamo uzplūdu dēļ.

Tongas Meteoroloģiskais dienests pavēstīja, ka vulkāna izvirdums noticis arī piektdien, un tad reģistrēts 30 centimetru cunami.

Vulkāna izvirdums ar pārtraukumiem noticis arī decembra beigās, bet piektdienas izvirdums bijis septiņas reizes spēcīgāks par iepriekšējo, norādīja Tongas Ģeoloģiskais dienests.

Sestdienas vulkāna izvirduma troksnis bija dzirdams daudzviet Klusā okeāna dienvidu daļā, kā tiek ziņots, arī Fidži, Jaunzēlandē un Austrālijā.

Tongas galvaspilsēta atrodas tikai 65 kilometrus uz ziemeļiem no vulkāna.

Sākotnējais izvirdums turpinājies astoņas minūtes, izsviežot gaisā vairāku kilometru augstumā pelnus un dūmus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu