Pērn VBTAI inspektori saņēmuši gandrīz 500 ziņojumus par bērnu tiesību pārkāpumiem

Saskumis bērns. Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Aizvadītajā gadā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu tiesību aizsardzības departamenta (BTAD) inspektori saņēmuši un izskatījuši 474 iesniegumus un sūdzības par dažādiem iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, aģentūru LETA informēja VBTAI.

Lielākā daļa ziņojumu esot attiecināma uz emocionālās vai fiziskās vardarbības epizodēm no iestāžu, kur uzturas bērni, darbinieku puses.

Saņemtajos ziņojumos un sūdzībās sniegta informācija arī par nepedagoģisku metožu pielietošanu darbā ar bērniem, nepietiekamu sadarbību ar vecākiem, vienaudžu savstarpējo fizisko un emocionālo vardarbību, draudiem bērna drošībai vai emocionālo vardarbību ģimenē un citiem pārkāpumiem.

Inspekcijas BTAD direktore Evija Rācene skaidro, ka dažādas vardarbības izpausmes pret bērniem daļā sabiedrības joprojām tiek uzskatītas par pieņemamām audzināšanas metodēm, turklāt šeit arī nepalīdz paaudžu maiņa - šī apšaubāmā tradīcija iesakņojas arī daļā jaunās paaudzes.

Pēc viņas sacītā, šajā gadījumā noteikti arī nevar attaisnoties ar nezināšanu - informācijas par dažādām nevardarbīgām bērnu audzināšanas metodēm ir ļoti daudz, tā tikai jāizmanto. "Lai situācija uzlabotos, noteikti ir nepieciešama arvien aktīvāka sabiedrības un speciālistu, kas nonāk kontaktā ar bērniem, iesaiste - mēs diemžēl nepiedodami bieži pārliecināmies, ka aizdomas par riskiem un tām sekojoša rīcība mēdz būt novēlota," uzsver VBTAI pārstāve.

Pērn BTAD uzsācis 91 administratīvā pārkāpuma lietu par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu no iestāžu darbinieku puses.

No tām 41 pirmsskolas izglītības iestādē, 41 - izglītības iestādēs (no tām 13 - sociālās korekcijas izglītības iestādē, viena - internātskolā, viena - nodibinājumā, viena - bāriņtiesā, divas - ārpusģimenes aprūpes iestādēs un trīs - sporta nometnēs).

Attālināti sniegtas 805 konsultācijas fiziskām un juridiskām personām un, pieprasot informāciju attālināti, bērnu aprūpes iestādēs pārbadītas 329 personu lietas.

Uz augšu
Back