Baidens 2024.gada vēlēšanās kandidēs kopā ar Harisu

FOTO: AP/Reuters/ScanPix

ASV prezidents Džo Baidens trešdien apstiprināja, ka viceprezidente Kamala Harisa būs viņa vēlēšanu partnere ASV prezidenta vēlēšanās 2024.gadā, ja viņš tajās atkal kandidēs uz prezidenta amatu.

"Viņa būs mana vēlēšanu partnere" kā viceprezidenta amata kandidāte, Baidens sacīja preses konferencē, kas tika rīkota, atzīmējot viņa prezidentūras pirmo gadskārtu.

Harisa decembra vidū sacīja, ka viņa un Baidens vēl nav apsprieduši 2024.gadā paredzētās vēlēšanas. Bija izteikts pieņēmums, ka viņa tajās nekandidētu, ja Baidens izlemtu nekandidēt.

"Es par to nedomāju, un mēs par to neesam runājuši," toreiz sacīja Harisa intervijā laikrakstam "Wall Street Journal".

2020.gada augustā toreizējais ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens izraudzījās viceprezidenta amatam senatori no Kalifornijas Kamalu Harisu, kas kļuva par pirmo šim amatam izraudzīto afroamerikānieti.

ASV prezidenta vēlēšanās 2020.gada 3.novembrī Harisa kļuva par pirmo sievieti un pirmo afrikāņu un aziātu izcelsmes personu, kas ievēlēta ASV viceprezidenta amatā.

Kopš Harisa 2021.gada janvārī stājās šajā amatā, viņas popularitātes reitings ir krities.

Harisas reitinga kritumu sekmēja negatīvas preses ziņas par problēmām viņas attiecībās ar personālu, šaubas par viņas stāvokli Baidena administrācijā un viņas neapmierinātība ar sarežģītiem uzdevumiem, tostarp minoritāšu balsošanas tiesību nodrošināšanu un migrācijas krīzes risināšanu uz valsts dienvidu robežas.

Uz augšu
Back