Stradiņa slimnīcas vadītājs: Lielākā daļa slimnīcās nonākušo pacientu pret Covid-19 nav vakcinējušies

PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pagaidām Covid-19 pacientu skaita pieaugums Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) ir lēzens, tā intervijā LTV "Rīta panorāma" vērtēja PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Piemēram, pēdējās nedēļas laikā Covid-19 pacientu skaits slimnīcā ir audzis no aptuveni 60 līdz 80, tomēr Muciņš uzsvēra, ka vēl jāskatās, kā uz slimnīcu noslodzi atsauksies šajās dienās sasniegtie jauno infekcijas gadījumu skaita rekordi. Lielākā daļa slimnīcās nonākušo pacientu pret Covid-19 nav vakcinējušies.

Muciņš stāstīja, ka šajā saslimšanas vilnī slimnīca gatavojas, ka Covid-19 pacienti slimnīcā atradīsies decentralizēti dažādās nodaļās, jo pacienti slimnīcā būs nonākuši ar citām diagnozēm un Covid-19 būs blakusdiagnoze.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka ar Covid-19 slimo arī viņa vadītās iestādes darbinieki, kas vēl nerada problēmas sniegt ārstniecības pakalpojumus, bet nevar izslēgt, ka šādas problēmas var rasties.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis vietnē "Twitter" skaidro, ka Covid-19 omikrona variants nav lipīgāks par delta variantu. Pēc viņa paustā, straujo izplatību saista ar to, ka tas ir spējīgs izvairīties no vakcinācijas un pārslimošanas radītās imunitātes.

"Tāpēc niecīgu ierobežojumu apstākļos ir pieejams lielāks inficējamo skaits," piebilst eksperts.

Uz augšu
Back