Jaunzēlande vairs neplāno jaunas mājsēdes

FOTO: Reuters/ScanPix

Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna ceturtdien paziņojusi, ka valstī tiks pastiprināti ierobežojumi, ja koronavīrusa omikrona paveids sāks izplatīties sabiedrībā, bet mājsēdes nav plānots ieviest.

Jaunzēlandes stingrā kontrole un ģeogrāfiskās priekšrocības ir palīdzējušas tai izvairīties no omikrona paveida izplatīšanās sabiedrībā, lai gan reģistrēti daudzi gadījumi karantīnas iestādēs uz robežas.

"Sarkanā" luksofora iestatījums tiks ieviests 24 līdz 48 stundu laikā pēc omikrona paveida parādīšanās sabiedrībā, preses konferencē paziņoja Ārderna, kas nozīmētu, ka maskas būs obligātas un publiskās pulcēšanās būs ierobežotas.

"Kad mums būs pierādījumi par omikrona pārraidīšanos kopienā, mēs neizmantosim karantīnas režīmus, tā vietā visa valsts pāries uz sarkano režīmu 24 līdz 48 stundu laikā," pavēstīja premjere, piebilstot, ka omikrona paveids galu galā izplatīsies sabiedrībā.

"Mēs zinām no citām valstīm, ka pietiek tikai ar 14 dienām, lai omikrona gadījumu skaits pieaugtu no simtiem līdz tūkstošiem," norādīja Ārderna.

"Jautājums ir kad, nevis vai, un tāpēc mums jāsagatavojas," uzsvēra premjere.

Jaunzēlandē pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu izgājuši aptuveni 93% iedzīvotāju, kas vecāki par 12 gadiem, un aptuveni 20% ir saņēmuši balstvakcīnu.

"Starptautiskie pierādījumi liecina, ka balstvakcīnas nodrošina labu aizsardzību pret omikrona paveidu," sacīja Ārderna, aicinot cilvēkus doties saņemt balstvakcīnu.

Jaunzēlandes robežas ārzemniekiem ir slēgtas kopš 2020.gada marta, un plāni par pakāpenisku valsts atvēršanos tika atlikti no janvāra vidus līdz februāra beigām, baidoties no omikrona paveida uzliesmojuma, kā tas noticis kaimiņos esošajā Austrālijā.

Uz augšu
Back