Tipogrāfijā "Mūkusala" ugunsgrēka dēļ nenodrukātos reģionālos laikrakstus nodrukās svētdien

Avīzes. Ilustratīvs foto. FOTO: Unsplash

Ceturtdien, 20. janvārī, SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" ražotnē laikrakstu drukas iecirknī notikusi ārkārtas situācija - izcēlies ugunsgrēks, tāpēc nenodrukātos reģionālos laikrakstus nodrukās svētdien, sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša.

Viņš skaidroja, ka ugunsgrēka dēļ apturot ražošanu, ceturtdien nav izdevies nodrukāt deviņus reģionālos laikrakstus, kuriem bija jānonāk pie lasītājiem piektdien - "Ogres vēstis visiem", "Rīgas apriņķa avīze", "Kurzemnieks", "Ziemeļlatvija", "Alūksnes un Malienas ziņas", "Laikraksts ceturtdiena", "Staburags", "Bauskas dzīve" un "Dzirkstele".

Trokša informēja, ka piektdien ar laikrakstu izdevējiem panākta vienošanās, ka laikraksti tiks nodrukāti svētdien un pie lasītājiem nonāks pirmdien. Savukārt nacionālie laikraksti piektdien tikuši nodrukāti.

Ugunsgrēks bija izcēlies ventilācijas šahtā cehā, kurā tika veikts remonts pirms jaunu iekārtu uzstādīšanas, tāpēc tipogrāfijas iekārtas ugunsgrēkā nav cietušas.

"Par laimi, līdz atklātai liesmai ražotnē nenonāca, ventilācijas sistēma netika sabojāta. esam izvairījušies no materiāliem zaudējumiem," teica Trokša.

TVNET jau vēstīja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ceturtdien plkst.16.33 saņēma izsaukumu uz kādu tipogrāfiju Rīgā, Mūkusalas ielā. Jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas bija evakuēti 60 cilvēki.

Ugunsdzēsēji konstatēja, ka ražošanas ēkas ventilācijas šahtā deg putekļi 20 kvadrātmetru platībā. Plkst.17.43 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša sākotnēji sacīja, ka laikrakstu ražošanu plānots atjaunot piektdien, 21.janvārī.

“Poligrāfijas grupa Mūkusala” atvainojas saviem klientiem, visām izdevniecībām un izdevniecību klientiem, kuru izdevumi netiks nodrukāti paredzētajā laikā.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, 2005.gadā Rīgā reģistrētās SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" pamatkapitāls ir 2,988 miljoni eiro. Uzņēmums pilnībā pieder SIA "Latmorporttrans", bet tā patiesais labuma guvējs uz īpašuma tiesību pamata ir Ralfs Kļaviņš, kurš ir arī tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs. SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" peļņa 2020.gadā bija 2,17 miljoni eiro.

Uz augšu
Back