Par bezdarbību iepirkumu procedūrā rosina sākt kriminālvajāšanu pret bijušo IeM Informācijas centra amatpersonu

FOTO: Shutterstock

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Iekšlietu ministrijas Informācijas centra amatpersonu par tās bezdarbību iepirkumu procedūrā, kuras rezultātā radīts būtisks kaitējums valsts pārvaldības kārtībai, informēja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB guva pierādījumus tam, ka minētā IC amatpersona, kuras pienākumos ietilpa iestādes rīkoto iepirkumu procedūru vadīšana un kontrole, apzināti pieļāva bezdarbību kādā IC veiktā iepirkumā, piešķirot līguma slēgšanas tiesības neatbilstošam pretendentam, tādējādi radot būtisku kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ierobežojot brīvas konkurences iespējamību minētajā IC iepirkumā.

Aģentūrai LETA zināms, ka persona, pret kuru rosināts sākt kriminālvajāšanu, nav no amata pienākumu pildīšanas atstādinātā IC priekšniece Līga Lapiņa.

Prokuratūrai nodotā lieta ir saistīta ar citu IC veikto iepirkumu un tā nav saistīta ar pērn izskanējušo informāciju, ka IDB veic izmeklēšanu par IC amatpersonu un uzņēmuma "KB Open" iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar centra organizētajiem videonovērošanas sistēmu iepirkumiem.

Šis kriminālprocess tika sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un šajā lietā turpinās izmeklēšana IDB.

Tāpat ziņots, ka iepriekš no amata pienākumu pildīšanas atstādināta IC priekšniece Līga Lapiņa. Tas darīts, jo viņai piemērots drošības līdzeklis kādā krimināllietā, kura patlaban ir Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Šajā lietā apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Mantas nosaukums prokuratūras paziņojumā nav minēts, taču jau vēstīts, ka saskaņā ar IDB iepriekš informēto tā ir sakaru ierīce.

Uz augšu
Back