Koronavīruss Latvijā: Omikrons mediķus skāris daudz plašāk

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 20
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Covid-19 omikrona vilnis mediķus ir skāris daudz plašāk nekā šo slimību izraisošā vīrusa iepriekšējie paveidi, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" stāstīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Pēc viņa teiktā, iepriekšējā Covid-19 vilnī saslimšanas vai kontaktpersonas statusa dēļ ik dienu darbu nevarēja apmeklēt ap 200 mediķu, bet tagad tādu ir vairāk nekā 300.

Pozitīvi gan esot tas, ka šo Covid-19 uzliesmojumu mediķi pārdzīvo, būdami vakcinēti, līdz ar to slimības gaita ir daudz vieglāka.

Kalējs norādīja, ka patlaban tiek domāts par iespēju saīsināt karantīnas laiku pret Covid-19 vakcinētiem mediķiem, kuriem nav saslimšanas simptomu. Pašreizējo desmit vai 14 dienu karantīnas periodu Slimnīcu biedrība rosina saīsināt līdz piecām dienām. Šis jautājums jau esot apspriests ar slimnīcu vadītājiem un Veselības ministriju, bet gala lēmums vēl neesot pieņemts.

Slimnīcu biedrības vadītājs uzsvēra, ka šajā laikā ir ļoti būtiski saglabāt veselības aprūpes sistēmas kapacitāti, ko nevar izdarīt, ja nav mediķu, kas strādā. Lai maksimāli izvairītos no saslimšanas, ikvienam pašam ir jāievēro visi piesardzības pasākumi, tāpēc arī daudzi mediķi tagad ir pārgājuši ne tikai uz medicīnisko sejas masku, bet arī respiratoru lietošanu darbā, piebilda Kalējs.

Kā ziņots, pēdējo nedēļu laikā Latvijā strauji aug saslimstība ar Covid-19, dienu no dienas uzstādot jaunus negatīvos rekordus. Līdz šim diennaktī augstākais jauno Covid-19 gadījumu skaits Latvijā tika fiksēts trešdien - 9143 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 20

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais