C, 18.08.2022.

Dombrovskis kā ES pārstāvis dodas uz Ukrainu

TVNET/LETA
Dombrovskis kā ES pārstāvis dodas uz Ukrainu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis
Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis Foto: AFP/SCANPIX

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV) šodien dosies uz Kijevu, Ukrainā, informē politiķa padomniece Maija Celmiņa.

Viņa pavēstīja, ka vizītes mērķis ir demonstrēt atbalstu Ukrainai un, pārstāvot Eiropas Savienību (ES), parādīt solidaritāti. Tāpat vizītes laikā ir plānotas sarunas par ES finanšu atbalstu Ukrainai.

Paredzēts, ka Dombrovskis pirmdien tiksies ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kā arī ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu.

Kopš 2014.gada ES un Eiropas finanšu institūcijas piešķīrušas Ukrainai vairāk nekā 17 miljardus eiro grantos un aizdevumos.

Savukārt nedēļas sākumā EK prezidente Urzula fon der Leiena paziņoja par jaunu finansiālās palīdzības pakotni, ko veido gan ārkārtas aizdevumi un granti.

EK paziņoja par jaunu ārkārtas makrofinanšu pasākumu palīdzības pakotni 1,2 miljardu eiro apmērā, lai risinātu valsts pašreizējās finanšu vajadzības. Eiropas Parlaments (EP) un ES Padomei šī pakotne jāpieņem pēc iespējas ātrāk. Pirmo maksājuma daļu 600 miljonu eiro apmērā varētu izmaksāt strauji. EK sāks strādāt pie otras programmas, lai atbalstītu valsts modernizācijas centienus.

Plānots, ka EK piešķirs Ukrainai papildu 120 miljonus eiro, lai sniegtu atbalstu Ukrainas noturības centieniem. Tāpat ES turpinās investēt Ukrainas nākotnē, izmantojot Ekonomikas un investīciju plānu, kura mērķis ir turpmāko gadu laikā piesaistīt līdz 6,5 miljardiem eiro investīcijās.

Jau vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

ASV prezidents Džo Baidens vēl 7.decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu