Ūdens līmenis upēs daudzviet sācis pazemināties

TVNET/LETA
Ūdens līmenis upēs daudzviet sācis pazemināties
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ainava ar Ogres upi ziemā.
Ainava ar Ogres upi ziemā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Lielākajā daļā Latvijas upju ūdens līmenis otrdien vairs nepaaugstinās, daudzviet tas sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Durbē pie Cīravas kopš svētdien sasniegtā maksimuma ūdens līmenis atkāpies jau par 75 centimetriem, citās Kurzemes upēs tas krities tikai nedaudz vai arī vēl nav sācis pazemināties. Dažās upēs, tai skaitā Imulā un Irbē, ūdens līmenis vēl kāpj.

Otrdienas rītā ūdens līmenis Kurzemes upēs Užavā un Rīvā aizvien ir augstākais, kāds pēdējos gados novērots.

Zemgales upēs ūdens līmenis daudzviet sāk lēnām sarukt, tas vēl paaugstinās Misā un vairāku upju lejtecēs.

Vidzemes un Latgales upēs galvenokārt saglabājas vien nebūtiskas ūdens līmeņa svārstības.

Kurzemes upēs pārsvarā nav ledus segas, upēs valsts centrālajā un austrumu daļā tā pārsvarā saglabājas. Lielupē dažviet novērota ledus sakustēšanās. Ledus biezums Daugavā pie Daugavpils un Jēkabpils 26 centimetri, pie Vaikuļāniem - 14 centimetri, Aiviekstē pie Lubānas - 16 centimetri.

Hidrologi norāda, ka tuvākajās dienās Kurzemes un Zemgales upju palienes joprojām būs applūdušas, tomēr ūdens līmenis pakāpeniski pazemināsies.

Kurzemē un Zemgalē spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs, bet Dienvidkurzemes, Kuldīgas un Ventspils novadā vēl spēkā oranžais brīdinājums, jo applūdušas plašākas teritorijas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu