"Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par pensijas otrā līmeņa uzkrājuma brīvprātīgu izņemšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" ir savākti vairāk nekā nepieciešamie 10 000 parakstu par pensijas otrā līmeņa uzkrājuma brīvprātīgu izņemšanu.

Iniciatīvu iesniedza Jānis Morozs, kurš aicina sekot Igaunijas piemēram un ļaut Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd ir finansiāli cietuši no Covid-19 krīzes, izņemt savu uzkrāto otrā līmeņa pensijas kapitālu.

Morozs norāda, ka ir nepieciešams likums, kas paredz atļauju noteiktā kārtībā izņemt uzkrāto pensiju otrā līmeņa kapitālu. Viņš uzskata, ka tas būtu atbalsts iedzīvotājiem saviem spēkiem uzturēt pašlaik sev nepieciešamo finanšu stāvokli tādā līmenī, lai sekmīgi pārciestu Covid-19 krīzi un tās sekas.

Iesniedzējs atsaucas uz Igaunijas sabiedriskajā medijā "Eesti Rahvusringhääling" pagājušajā martā publicēto informāciju, kas liecina, ka Igaunijā jau 2021.gada martā vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju iesniedza iniciatīvu, lai izņemtu savus uzkrājumus no obligātā pensiju fonda.

Tagad iniciatīva tiks iesniegta izvērtēšanai parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kura lems par iniciatīvas nodošanu tālākai izvērtēšanai citai Saeimas komisijai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu