Sv, 28.05.2023.

Par kukulī pieņemtu gaļu un alkoholu apsūdzēts augsta ranga policists

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Desas; ilustratīvs foto.
Desas; ilustratīvs foto. Foto: Paula Čurkste/LETA

Prokuratūra nodevusi Ekonomisko lietu tiesai (ELT) krimināllietu, kurā toreizējais Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes augsta ranga policists apsūdzēts par kukuļa pieņemšanu.

Kukulī bijusi nauda, gaļas izstrādājumi un alkohola pudele.

LETA zināms, ka lietā apsūdzēti Aivars Stivriņš, Aivars Kozlovskis un Sandis Stuburs. Trijotni 2019.gada rudenī aizturēja Iekšējās drošības birojs. Stivriņš tobrīd bija Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka vietnieks, taču tagad, kā informē VP Sabiedrisko attiecību nodaļā, viņš ieņem Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Patruļdienesta rotas komandiera amatu.

Prokuratūrā aģentūra LETA noskaidroja, ka tā nodevusi tiesai krimināllietu trīs personu apsūdzībā par kukuļošanu, proti, divas personas izdarīja kukuļa piedāvāšanu un došanu VP augsta ranga amatpersonai.

Saskaņā ar apsūdzību Latgales reģiona pārvaldē tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka viens no apsūdzētajiem kāda veikala telpās izdarīja sīko huligānismu.

Tad šī persona kopā ar otru lietā apsūdzēto personu, kura uz to brīdi bija VP amatpersona, nodibināja kontaktus ar Latgales reģiona pārvaldes augsta ranga amatpersonu, lai tā, izskatot pārsūdzību administratīvā pārkāpuma lietā, kukuļdošanas rezultātā atceltu tajā pieņemto lēmumu un izbeigtu administratīvā pārkāpuma procesu.

Nodotais un pieņemtais kukulis bija 100 eiro, gaļas izstrādājumi un alkohola pudele.

ELT tiesas sēdi šajā lietā vēl nav nozīmējusi.

ELT atrodas arī cita krimināllieta, kurā Stuburs apsūdzēts par 200 eiro kukuļa izspiešanu no kāda autovadītāja, apgalvojot viņam, ka izelpā konstatētais alkohola daudzums pārsniedz pieļaujamo normu, lai gan patiesībā tā nebija. Šo lietu tiesa plāno skatīt 17.februārī plkst.10.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu