Dobeles pašvaldības amatpersonu un būvuzņēmēju atzīst par vainīgiem korupcijā

TVNET/LETA
Dobeles pašvaldības amatpersonu un būvuzņēmēju atzīst par vainīgiem korupcijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Zemgales rajona tiesa janvārī par korupciju piespriedusi naudas sodu būvuzņēmējam Madaram Radželim, nosacītu cietumsodu bijušajai Dobeles novada domes Iepirkumu komisijas priekšsēdētājai Lailai Šereiko, kā arī likusi "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" samaksāt 80 000 eiro.

No publiski pieejamā tiesas sprieduma izriet, ka 2018.gada beigās vai 2019.gada sākumā, pirmstiesas procesā precīzi nenoskaidrotā laikā, Radželis kā "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" valdes loceklis, izmantojot iepriekš izveidojušās labas personiskās attiecības ar Šereiko, vērsās pie viņas kā valsts amatpersonas ar lūgumu izpaust pašvaldības plānus par iepirkumiem 2019.gadā, kā arī pēc iespējas sekmēt uzņēmuma uzvaru pašvaldības iepirkumos.

Turklāt, uzzinot no Šereiko par pašvaldības plāniem izsludināt konkursu par ceļa seguma atjaunošanas darbiem, Radželis vērsās pie Šereiko kā valsts amatpersonas ar lūgumu, sagatavojot iepirkuma nolikumu, iestrādāt nolikumā uzņēmumam labvēlīgas prasības, kas ierobežotu citu pretendentu iespējas pieteikties konkursam un pēc iespējas sekmētu Radžeļa pārstāvētā uzņēmuma uzvaru tajā.

Šereiko, kuras pienākumos ietilpa arī piedalīšanās pašvaldības Investīciju plāna izstrādē, apņēmās izpaust Radželim informāciju par pašvaldības plāniem veikt kādus būvdarbus, pirms tie kļuva publiski pieejami, kā arī piekrita izstrādāt iepirkuma nolikumu seguma atjaunošanas darbiem tā, lai sekmētu uzņēmuma uzvaru iepirkumā.

Izpildot šo prettiesisko vienošanos, Radželis vairākkārtīgi nodeva Šereiko 25 tirdzniecības centra dāvanu kartes par kopējo summu 3750 eiro apmērā, kā arī naudu 2500 eiro apmērā.

Kopumā Šereiko pieņēma materiālās vērtības par kopējo summu 6250 eiro.

Radželim tiesa piemēroja 20 000 eiro sodu, bet Šereiko brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz trīs gadiem.

Abi apsūdzētie bija ar prokuratūru noslēguši vienošanos par to, ka atzīst sevi par vainīgu.

Tāpat tiesa nolēma piemērot "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" piespiedu ietekmēšanas līdzekli - naudas piedziņu 80 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka minēto krimināllietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Birojs kriminālprocesu sāka 2019.gada 15.jūlijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais