Zinātnes padomes direktora amata vienīgais pretendents izvirzīts uz konkursa trešo kārtu

Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Latvijas Zinātnes padomes (LZP) direktora atlases komisija nolēmusi pretendentu, kas kvalificējās konkursa otrajai kārtai, izvirzīt tālāk uz konkursa trešo kārtu.

Konkursa otrajā kārtā pretendents konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu stratēģisko redzējumu par LZP kā efektīvas pētniecības institūcijas nostiprināšanos Latvijā, tās prioritātēm un attīstību.

Savukārt konkursa trešajā kārtā pretendents demonstrēs savas vadības kompetences - stratēģisko redzējumu, pārmaiņu vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un orientāciju uz attīstību.

Kā ziņots, konkursā uz LZP direktora amatu pieteikumus iesniedza divi pretendenti.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Līga Lejiņa, IZM valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedrs, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs, pētnieks Guntars Kitenbergs. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgiem novērotājiem uzaicināti Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš un Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Jansons.

Jau vēstīts, ka sākotnēji LZP vadītāja amatam IZM bija plānojusi virzīt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju departamenta direktori Laumu Muižnieci. Ministrijas skatījumā, konkursa izsludināšana uz vakanto amatu būtu laikietilpīgs process, tāpēc bija iecerēts izmantot ierēdņa pārcelšanu amatā.

Taču, kā informē IZM Komunikācijas nodaļas vecākā konsultante Inta Bērziņa, ministrijas priekšlikums par Muižnieces virzīšanu uz LZP vadītājas amatu tika noraidīts.

Kā skaidroja Valsts kancelejā, Zinātniskās darbības likums paredz, ka minētajā amatā nevar pārcelt jau dienestā esošu ierēdni un ir nepieciešams izsludināt atklātu konkursu.

Tāpat jau ziņots, ka Valsts kontrole iepriekš bija sniegusi ziņojumu par nepilnībām līdzšinējā LZP darbā, kas ir nekavējoši novēršamas. Attiecīgi pēc IZM domām, nekavējoties jānodrošina jauna iestādes vadītāja iecelšana amatā.

Iepriekš LZP direktors bija Edmunds Tamanis. Pērn 30.novembrī viņš izbeidza valsts civildienesta attiecības, tādēļ LZP vadītāja amats ir vakants kopš pagājušā gada 1.decembra.

Uz augšu
Back