Krievija sagatavojusi atbildi ASV un NATO par "drošības garantijām" (18)

LETA/INTERFAX
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Krievijas Ārlietu ministrija sagatavojusi atbildi uz ASV un NATO reakciju, kas sekoja Maskavas priekšlikumiem par tā dēvētajām drošības garantijām, pirmdien pavēstīja ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

"Tā ir formulēta uz desmit lappusēm," sacīja Lavrovs, tiekoties ar prezidentu Vladimiru Putinu.

Atbilstoši Lavrova teiktajam atbildes, kas saņemtas uz Krievijas pieprasījumu par drošības nedalāmības principa traktējumu, bija neapmierinošas, un Maskava arī turpmāk centīsies panākt konkrētu reakciju no katras valsts.

"Neviens no maniem kolēģiem ministriem nav atbildējis uz manu tiešo sūtījumu. Saņēmām mēs divus nelielus papīrīšus - vienu no amatpersonas [Jensa] Stoltenberga, NATO ģenerālsekretāra, otru no amatpersonas [Žuzepa] Borela, Eiropas ārpolitikas dienesta diplomātijas vadītāja -, kuros teikts: "Jūs neuztraucaties, jāturpina dialogs, galvenais ir nodrošināt deeskalācju ap Ukrainu"," sacīja Krievijas ministrs.

Krievija nav gatava bezgalīgi risināt sarunas ar ASV un NATO par galvenajiem drošības jomas jautājumiem, kas izsauc Maskavas bažas, bet ir iespēja panākt vienošanos, atzina Lavrovs.

"Mēs jau ne vienu reizi vien esam teikuši, ka mēs brīdinām - ir nepieļaujami bezgalīgi risināt sarunas par jautājumiem, kas ir jāatrisina šodien, bet tomēr, droši vien, esot Ārlietu ministrijas vadītājam, man ir jāsaka, ka iespēja ir vienmēr," sacīja ministrs.

Foto: Reuters/ScanPix

Šobrīd Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām vairāk nekā 100 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā dēvētajās jaunajās dalībvalstīs, atjaunojot stāvokli, kāds pastāvēja uz 1997.gada 27.maiju, tas ir, pirms pirmās NATO paplašināšanās.

Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās "drošības garantijas", viņam nāksies īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

Taču ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai.

Komentāri (18)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu