Strauji ceļas ūdens līmenis upēs

TVNET/LETA
Strauji ceļas ūdens līmenis upēs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien visos valsts reģionos strauji ceļas ūdens līmenis upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Valsts rietumu daļā nav sniega segas un upes ir brīvas no ledus, bet daudzviet Vidzemē un Latgalē saglabājas vairāk nekā desmit centimetrus bieza sniega kārta, Alūksnē vēl ir 30 centimetrus dziļš sniegs. Turklāt iepriekšējo nokrišņu ietekmē sniegs satur vairāk ūdens nekā ierasts.

Lietus un siltais gaiss Vidzemē un Latgalē strauji kausē sniegu, tādēļ ūdens līmenis vairākās upēs ceļas straujāk nekā Kurzemē. Viens no lielākajiem kāpumiem pēdējo stundu laikā novērots Ogres upē; pie Ogresgala ūdens līmenis ceļas vismaz par pieciem centimetriem stundā.

Vietām valsts austrumu un centrālajā daļā gaidāma ledus iešana, var veidoties ledus sastrēgumi un pēkšņi plūdi.

Gaidāma plaša palieņu un citu zemāko vietu applūšana, vietām iespējami lielāki plūdi un dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni var tikt nomainīts pret oranžo brīdinājumu.

Vēja ietekmē paaugstinoties jūras līmenim, ūdens līmenis Lielupes un Gaujas lejtecē, kā arī ūdenstilpēs Rīgā ceturtdien kāps vēl aptuveni par pusmetru.

Tuvākajās dienās laiks kļūs vēsāks un liela daļa nokrišņu būs sniegs, tādēļ vecā sniega sega vairs nekusīs tik strauji kā ceturtdien, prognozē sinoptiķi.

Jau ziņots, ka upju pārplūšana Kurzemē šoziem notikusi jau vairākkārt, pēdējo reizi - pagājušajā nedēļā. Arī dažas Zemgales upes šajā ziemā jau vairākas reizes izgājušas no krastiem, bet valsts austrumu pusē lokāli plūdi bija galvenokārt tikai decembrī.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu