ZZS norobežojas no Lemberga izteikumiem par karu

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kategoriski norobežojas no sadarbības partijas "Latvijai un Ventspilij" priekšsēdētāja Aivara Lemberga izteikumiem saistībā ar Krievijas karu pret Ukrainu.

Kā informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, ZZS norobežojas no Lemberga viedokļa, kas pirmdien publicēts laikrakstā "Ventas Balss".

"Vēlreiz uzsveram, ka ZZS pilnībā atbalsta Ukrainu un tās prezidentu cīņā pret Krievijas veikto agresiju, un sadarbības partijas vadītāja izteikumi ir klajā pretrunā ar politiskās apvienības nostāju," pauž Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji.

Mājaslapā "ventasbalss.lv" publicētajā intervijā Lembergs uz jautājumu, kā Krievijas karā pret Ukrainu izvairīties no briesmīgākā scenārija, atbild, ka risinājums būtu "sēsties pie pārrunu galda ar Putinu". Politiķis arī sniedz sīkāku redzējumu šajā jautājumā, tajā skaitā apgalvojot, ka "diemžēl Rietumi atteicās no pārrunām ar Krieviju" šajā jautājumā.

TVNET jau ziņoja, ka daži Rietumvalstu līderi regulāri sazinās ar Putinu, arī Putina sāktā kara pret Ukrainu laikā.

Kā vēstīts, ZZS 24.februārī, Krievijas iebrukuma dienā Ukrainā, nāca klajā ar paziņojumu, kurā ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze aicināja, reaģējot uz Krievijas veikto uzbrukumu Ukrainai, atslēgt Krieviju no starptautiskās banku norēķinu sistēmas "SWIFT", kā arī ieviest citas maksimālas sankcijas, izolējot šo valsti no pārējās pasaules. Krauze pauda uzskata, ka Latvijai kopā ar pasaules demokrātiskām valstīm ir Krievijai jāparāda, ka esam vienoti pret karu.

"Mums ir svarīgs ikviena Latvijas valsts iedzīvotāja miers, spēja reāli un skarbi novērtēt Krievijas agresora uzbrukuma sekas Ukrainas valstiskumam, teritoriālajai integritātei un neatkarībai," 24.februāra paziņojumā uzsvēra ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.

Jau vēstīts, ka Krievija 24.februārī iebruka Ukrainā.

Uz augšu
Back