Policija aizdomās par bērna izvarošanu aizturējusi vīrieti

FOTO: Valsts policija

Pagājušajā naktī Valsts policijas (VP) likumsargi aizturēja par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu aizdomās turēto Aivaru Artemenkovu (Ayvar Artemenkov), portālu TVNET informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Kā atgādina VP pārstāve, šī gada 4. martā Artemenkovs, kurš dzimis 1986. gadā, tika izsludināts publiskā meklēšanā, informācija par viņu tika publicēta arī medijos. 

VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 4. nodaļas likumsargi veica visaptverošus meklēšanas pasākumus. Veicot operatīvās darbības, policisti šonakt, naktī uz 10. martu, Salaspilī sāka sekot kādai ar aizdomās turēto vīrieti saistītai automašīnai. Piesaistot ceļu policistus, Ropažu novada Stopiņu pagasta Rumbulas ciematā automašīna tika apturēta. Tajā atradās Artemenkovs, kurš tika notikuma vietā aizturēts, un vēl divi vīrieši.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 159. panta trešās daļas mēģinājumu (par tādas personas izvarošanas mēģinājumu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu),

kā arī pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas (par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu).

Policijas rīcība esošā informācija liecina, ka noziegumā cietusi viena meitene.

Kā informēja VP, šobrīd notiek iespējamās vainīgās personas pratināšana un liecību pārbaude. 48 stundu laikā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Policisti izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri sniedza informāciju policijai un sociālajos tīklos dalījās ar ziņu par vīrieša meklēšanu!

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back