Pk, 12.08.2022.

Samazinājies migrantu skaits, kas mēģina šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu

TVNET/LETA
Samazinājies migrantu skaits, kas mēģina šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Pēdējās pāris nedēļās ir samazinājies nelegālo migrantu skaits, kas nelikumīgi mēģina šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu. Aizvadītajā diennaktī nav konstatēts neviens šāds gadījums.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 6597 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 145 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 497 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta un patlaban tā pagarināta līdz šī gada 10.maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu