Trešdien novērsti piecu cilvēku mēģinājumi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Robežsardze trešdien novērsusi piecu cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu, savukārt trīs cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ netika liegta robežas šķērsošana.

Minētie trīs cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 6607 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 148 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 500 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta un patlaban tā pagarināta līdz šī gada 10.maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Uz augšu
Back