Vējā cietuši ne tikai koki, bet arī kuģi - Ventspilī prāmis ietriecies ostas piestātnē

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no LTV sižeta

Stiprais vējš nedēļas nogalē pamatīgu spriedzi radīja Ventspils ostā. 27 metrus sekundē stiprās vētras dēļ prāmja "Stena Baltika" kapteinis zaudēja vadību, un kuģis ietriecās ostas piestātnē, vēsta Latvijas Televīzija.

Ventspils ostas kapteinis Gunārs Trukšāns pastāstīja, ka Ventspilī vētras dienās vēja stiprums sasniedz turpat 27 metrus sekundē. Šādos laikapstākļos kuģi neiziet un neienāk ostās, tomēr Ventspils ostas noteikumi paredz izņēmumus attiecībā uz prāmjiem.

Lēmumu turpināt vai neturpināt maršrutu vētras apstākļos pieņem prāmja kapteinis. "Atbildība paliek kapteiņa ziņā, tāpēc kapteinis šajā gadījumā ir tas noteicējs. Un viņš var arī, ņemot vērā konkrētos laika apstākļus, pateikt: nē, es no ostas neiešu ārā," sacīja Trukšāns.

Negadījumā cietušā kuģa īpašnieks ir ar Itālijas reģistrāciju. Šie prāmji, kas kursē starp Latviju un Zviedriju, ir vieni no lielākajiem Ziemeļvalstu reģionā. Vētras apstākļos esot ieilgusi kuģa pasažieru un pārvadātāju transporta uzņemšana, tāpēc prāmis izbraucis nepilnu stundu vēlāk. Un tad jau vētra pieņēmusies spēkā.

Kapteinis lūdzis pēc velkoņu nodrošinājuma, un īsi pirms izbraukšanas pa ostas vārtiem, pieņemot lēmumu atbrīvoties no priekšgala velkoņa, kuģis zaudējis vadību. Rezultātā otrs velkonis nav noturējis prāmi, un kuģis ar kravu un pasažieriem ietriecies ostas piestātnē, to bojājot.

Cietušo nav, un kapteinis pieņēma lēmumu reisu turpināt virzienā uz Zviedriju. "Pasažieri varēja justies droši, nekāda apdraudējuma nebija," apliecināja Ventspils ostas kapteinis.

Zviedrijā kuģis uzturējies īsu brīdi un jau svētdien prāmis "Stena Baltica" atgriezās Ventspils ostā. Latvijas jūras administrācijas inspektori novērtēja situāciju un atzina kuģi par ekspluatācijā drošu.

Vairāk skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu