ASV vēlas novājinātu Krieviju, kas vairs nevienam nevarētu uzbrukt

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins FOTO: AFP/SCANPIX

ASV vēlas novājinātu Krieviju, lai tā nevarētu atkal kādam uzbrukt, pēc vizītes Kijivā pirmdien paziņojis ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, paužot pārliecību, ka ar īstajiem ieročiem ukraiņi karu uzvarēs.

"Pirmais solis uzvarā ir ticība, ka vari uzvarēt, un viņi (ukraiņi) tic, ka varam uzvarēt," Ostins sacīja žurnālistiem, atgriežoties no vizītes Kijivā, kur viņš viesojās kopā ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu.

"Ticam, ka varam uzvarēt, viņi var uzvarēt, ja viņiem būs īstais ekipējums, īstais atbalsts," piebilda ASV aizsardzības ministrs.

"Mēs vēlamies redzēt novājinātu Krieviju, lai tā vairs nevarētu izdarīt to, ko ir darījusi, iebrūkot Ukrainā," uzsvēra Ostins. "Krievija "jau ir zaudējusi lielu daļu militāro spēju un, godīgi sakot, daudz savu karavīru, un mēs vēlamies redzēt, ka viņi nevar ātri atjaunot šīs spējas."

Jau vēstīts, ka Blinkens un Ostins ir pirmās augsta ranga ASV amatpersonas, kuras apmeklējušas Ukrainu kopš Krievijas jaunā iebrukuma sākuma 24.februārī.

Blinkens un Ostins apliecināja solidaritāti Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim un solīja tiešu un netiešu militāro palīdzību vēl vairāk nekā 700 miljonu ASV dolāru (647 miljonu eiro) apmērā, 300 miljonus atvēlot ieroču iegādei.

ASV sniegs finansiālu palīdzību arī Ukrainas kaimiņvalstīm, kam nepieciešams atjaunot savu arsenālu pēc ieroču nosūtīšanas Ukrainai.

Uz augšu
Back