Šogad skolās palielinājies ar uztura normu ievērošanu saistīto pārkāpumu īpatsvars, secina PVD

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

2022. gadā skolās palielinājies ar uztura normu ievērošanu saistīto pārkāpumu īpatsvars, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa.

Patlaban PVD reģistrēti 907 ēdināšanas uzņēmumi pirmsskolas izglītības iestādēs un 739 pamata un vispārējās izglītības iestādēs.

Kopumā šī gada pirmajos trīs mēnešos uzņēmumos, kas nodrošina ēdināšanas pakalpojumus izglītības iestādēs, veiktas vairāk nekā tūkstotis pārbaudes.

Zepa norādīja, ka, salīdzinot ar 2021.gadu, palielinājies pārkāpumu, kas saistīti ar uztura normu ievērošanu, īpatsvars. 25,2% no veiktajām pārbaudēm konstatēts, ka nav izstrādātas enerģētiskās vērtības un uzturvielu normām atbilstošas ēdienkartes, nedēļas ēdienkartē nav iekļauts noteiktais minimālais atsevišķu produktu daudzums, ēdieni nedēļas ēdienkartē atkārtojas.

Ēdiens kļuvis vienveidīgāks, jo produktu izvēli nosaka to cena, uzsvēra Zepa, norādot, ka pērn šādu gadījumu skaits bija sasniedzis 19,3%.

Tikmēr 19,5% gadījumos konstatēts, ka ēdienu gatavošanai tiek izmantoti produkti, kas satur neatļautās pārtikas piedevas - krāsvielas, konservantus, garšas pastiprinātājus un saldinātājus vai neatbilst noteiktajām kvalitātes prasībām. Atsevišķi produkti, piemēram, desas, majonēze, tomātu mērce ēdienkartē tiek iekļauti biežāk nekā atļauts, un pērn šis rādītājs bija 10,4%.

Savukārt pērn 2,1% gadījumu konstatēts, ka uzturā iekļauti produkti, kas nav atļauti izglītības iestādēs, piemēram, cukura vai miltu konditorejas izstrādājumi, kas satur daļēji hidrogenētus augu taukus, garšvielu maisījumi, kuru sastāvā ir sāls vai cukurs, produkti, kuri ražoti no piena un kuros kāda piena sastāvdaļa aizvietota ar citu sastāvdaļu. Šogad šis pārkāpumu īpatsvars sasniedza 4,2%.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu