Pk, 2.06.2023.

Ingmārs Līdaka pamet Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

"29. aprīlis ir mana pēdējā darba diena Rīgas zoodārzā (..) un piedodiet, ka es neizturēju," tā savā "Facebook" profilā ceturtdienas vakarā raksta Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas metodiķis Ingmārs Līdaka.

Aiziešanas iemeslus Līdaka plašāk nav paskaidrojis. Viņš vien piebildis, ka "tagad jauno un profesionālo laiks".

Viņš gremdējies atmiņās par nostrādāto laiku, kā arī ierakstam pievienojis zoodārza himnu. "Un, kā teikt, ja aiziet, tad aiziet ar mūziku!" raksta Līdaka.

"Šo zoodārza himnu esmu dziedājis daudzus gadus. Ne visus 32, kurus esmu bijis saistīts ar zoodārzu, jo himna radās kaut kad procesā, pateicoties Elvīrai un Daigai. Dziedājām, skaidri apzinoties, ka esam draugi, kolektīvs un domubiedri nevis teorētiski, bet arī ikdienā. Dziedājām tad, kad pēc darba, kurā stundas neskaitījām, bijām gatavi arī atpūsties, stundas neskaitot. Visi kopā," atmiņās kavējies Līdaka. "Visi kopā esam ķēruši izbēgušos vilkus un degunlāčus, dzinuši ziemeļbriežus un svinējuši svētkus.

Visi kopā esam lepojušies, ka zoodārza vēsture nav mērojama laikos no viena direktora darbā iecelšanas brīža līdz nākošajam."

Viņš cer, ka šī īpašā zoodārza himna "rebrendinga" rezultātā nepazudīs nebūtībā, jo "patiesi vienot var tikai emocijas, nevis nauda vai karjera".

"Montēju šo video un domāju - nu izdziediet, draugi, šo mazliet sentimentālo dziesmu! Kad alga par mazu, kad darba par daudz, kad šķiet, ka viss slikti. Tā ir mana darba vieta. Zoodārzs - tas nav vis nieks. Un mēģiniet pieņemt, ka patiesībā jau jūs kalpojat zoodārzam, kalpojat dzīvniekiem! Ne jau kādam citam! Un piedodiet, ka es neizturēju!" tā Līdaka.

Jau ziņots, ka Līdaka Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā strādāja ar pārtraukumiem - 2020. gada februārī viņš tika atlaists no SIA "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs" valdes.  Līdaka Zoodārza vadībā nonāca 2018. gada martā. Savukārt 2006. gadā viņš paziņoja, ka vairs nepildīs Zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja amata pienākumus, jo sāks strādāt 9. Saeimā par deputātu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu