VARAM: Amonjaka kravu no Ventspils ostas teritorijas izvedīs nedēļas nogalē

TVNET
VARAM: Amonjaka kravu no Ventspils ostas teritorijas izvedīs nedēļas nogalē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Amonjaka kravas izvešana no Ventspils brīvostas teritorijas sāksies šīs nedēļas nogalē, TVNET informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļā

Piektdien notika kārtējā sanāksme, kur VARAM ar iesaistītajām pusēm apsprieda sašķidrinātā amonjaka kravu izvešanu no Ventspils brīvostas. Valsts vides dienests (VVD) sagaida, ka kuģu ienākšana ostā un kravas kraušana sāksies šīs nedēļas nogalē.

VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs norādīja, ka pašlaik no valsts iestāžu puses un Ventspils brīvostas pārvaldes visi nepieciešamie saskaņojumi un atzinumi, kas šajā brīdī vajadzīgi vai vēl būs nepieciešami kravas izvešanai, ir saņemti vai tiks izsniegti, kuģiem ienākot un izejot no ostas.

"Vēlos pateikties iesaistītajām pusēm, it sevišķi Valsts vides dienestam, par operatīvo un profesionālo darbību nepārtraukti uzraugot situāciju terminālī, kā arī par profesionālo rīcību, lai sašķidrināto amonjaka kravu pēc iespējas ātrāk izvestu no Ventspils ostas,” pauž ministrs.

Savukārt VVD uzsver, ka ir saskaņotas SIA “Ventamonjaks” darbības. Detalizētais plāns un laika grafiks par sašķidrinātā amonjaka izvešanu tika saņemts 3.maijā, bet gala variants 5.maijā.

Kā informēts iepriekš, kopš 2.aprīļa Ventspils ostas enkurvietā (reidā) atrodas tankkuģi, kas ir gatavi nekavējoties pēc kompetentās iestādes atļaujas izsniegšanas kravas iekraušanai un izvešanai uzsākt šķidrā amonjaka uzpildi.

TVNET jau ziņoja, ka saistībā ar Krievijas sāktā kara dēļ ieviestajām sankcijām uzņēmums SIA "Ventamonjaks", kura rezervuāros atrodas 40 000 tonnu bīstamas vielas – šķidrā amonjaka, nevar norēķināties ar uzņēmumu SIA "VK Terminal Services", kas sniedz "Ventamonjakam" dažādus pakalpojumus, tostarp nodrošina amonjaka drošu uzglabāšanu.

VVD uzdeva SIA “Ventamonjaks” līdz 10.aprīlim izvest sašķidrināto amonjaku no Ventspils ostas termināļa, kā arī līdz 29.aprīlim iesniegt detalizētu plānu un laika grafiku par sašķidrinātā amonjaka izvešanu. Noteiktajā termiņā uzņēmums VVD netika iesniedzis detalizētu amonjaka izvešanas plānu, tomēr jāatzīmē, ka SIA “Ventamonjaks” nevarēja šādu informāciju iesniegt pirms netika saņemts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Ārlietu ministrijas vienots atzinums. Līdz amonjaka pilnīgai izvešanai un termināļa pilnīgai atbrīvošanai no amonjaka uzņēmumam jānodrošina sašķidrinātā amonjaka droša uzglabāšana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu