Brīdina par augstu ugunsbīstamību dienvidrietumu rajonu mežos

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas dienvidrietumu rajonos mežos līdz piektdienai ir gaidāma augsta ugunsbīstamība, TVNET uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Dzeltenais ugunsbīstamības brīdinājums ir spēkā līdz piektdienas vakaram.

VĢMC aicina būt piesardzīgiem mežu un krūmāju tuvumā, nekurināt ugunskurus un nemet zemē izsmēķus. Savukārt aizdegšanās gadījumā uzreiz jāziņo glābšanas dienestam.

Jau vēstīts, ka 2.maijā visā Latvijas teritorijā sācies meža ugunsnedrošais laikposms, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

VMD atgādina, ka ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā, jāievēro ugunsdrošības prasības, piemēram, pa mežu un purvu ārpus ceļiem aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, ugunskurus drīkst kurināt tikai īpaši ierīkotās vietā.

Ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas ik gadu nosaka VMD, ņemot vērā laikapstākļus. Paliekot siltākam un sausākam laikam, ugunsbīstamība mežā būtiski palielinās.

Dienests norāda, ka visbiežākais meža ugunsgrēku cēlonis ir cilvēku apzināta, neapzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni.

Uzturoties mežā un purvā, ikvienam no šodienas aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Par šo aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Meža izstrādātājiem no šodienas cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar VMD ikreizēju rakstisku atļauju.

Meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības tehnika spētu brīvi pārvietoties.

VMD dzēš visus meža ugunsgrēkus neatkarīgi no meža piederības. Pēc meža ugunsgrēka likvidācijas meža īpašnieka pienākums ir ugunsgrēka vietas uzraudzība.

Uz augšu
Back