Pk, 7.10.2022.

Tuvākajā laikā sāks valsts mēroga diskusijas par ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2050.gadam

TVNET/LETA
Tuvākajā laikā sāks valsts mēroga diskusijas par ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2050.gadam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Latvijā tuvākajā laikā sāks valsts mēroga diskusijas, lai sabiedrība vienotos par ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2050.gadam, paredz otrdien valdībā zināšanai pieņemtais informatīvais ziņojums "Latvijas ziņojums Apvienoto Nāciju Organizācijai par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu - 2022.gads".

Ziņojumā norādīts, ka "Latvija 2050" kā vienojošā vīzija stāsies spēkā 2025.gadā un kalpos kā vadlīnijas parlamentiem un valdībām nākotnē, izšķiroties par nozīmīgiem soļiem ilgtspējas nodrošināšanai.

Ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanai uzdevumi ir noteikti visiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem un tos īsteno atbilstoši Latvijas rīcībpolitikai līdz 2027.gadam, kas ir izstrādāta ar sabiedrības iesaisti. Krīžu apstākļos darbības tiek precizētas un pārkārtotas fiskālās telpas ietvaros, lai atbalstītu tos, kurus šīs krīzes skar, vienlaikus nezaudējot ilgtspējas mērķus.

Dažādi sabiedrības tīkli un platformas līdzdarbojas mērķu īstenošanā. Izpratnes veidošana par ilgtspējīgu finanšu plūsmu un par kultūru kā telpu sarunai un izzināšanai, kā arī misiju pieeja sarežģītu problēmu risināšanai ir nesenas tendences Latvijā, kas var paātrināt ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanas tempu, skaidrots informatīvajā ziņojumā.

Tāpat tajā norādīts, ka labas pārvaldības prakse Latvijā nosaka sabiedrības līdzdalību politikas veidošanā, ļaujot lielāko daļu izaicinājumu risināt demokrātiskā ceļā. Ikgadējā budžeta pārskates procesā var atbrīvot valstij pieejamos budžeta līdzekļus, pārceļot tos uz darbībām, kas efektīvāk sasniedz mērķus. Tomēr varam atdurties pret zināmiem iespēju griestiem attiecībā uz nevienlīdzību, kas mazina uzticēšanos, ja nav panākta vienošanās par iekšzemes kopprodukta pārdales dziļumu - privātā un publiskā sektora pakalpojumu līmeni, pilsoņu un valsts pienākumu un pakalpojumu līmeni, nodokļu slogu un dažādu grupu solidaritāti.

"Latvijas ziņojums Apvienoto Nāciju Organizācijai par ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu 2022.gadā" ir otrais Latvijas ziņojums ANO par ilgtspēju. Pirmajā ziņojumā 2018.gadā skaidrota Latvijas ilgtspējīgas attīstības plānošanas sistēma un sabiedrības līdzdalība tajā, noteiktas pamatlīnijas katram ANO ilgtspējīgas attīstības mērķim un uzsvērtas inovatīvas un ekoefektīvas ekonomikas veidošana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu