"Bloomberg": Turcija izvirza savas prasības, lai nekavētu Somijas un Zviedrijas iestāšanos NATO

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Turcija apmaiņā pret piekrišanu Somijas un Zviedrijas uzņemšanai NATO grib, lai šīs valstis nosodītu visas kurdu organizācijas, ziņoja aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz sarunām ar trim augsta ranga Turcijas ierēdņiem.

Ankara pieprasa, lai jebkuras jaunas NATO kandidātvalstis atzītu tās bažas par kurdu bruņotajiem grupējumiem gan Turcijā, gan Sīrijā un Irākā.

Lai gan NATO dalībvalstis atzīst par teroristisku kurdu partizānu grupējumu "Kurdistānas Strādnieku partija" (PKK), tām ir cita attieksme pret kurdu grupējuma "Tautas aizsardzības vienības" (YPG) Sīrijas nodaļu un dažas NATO valstis pat piešķīrušas tai ieročus cīņai pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts".

Turcija pieprasa, lai Somija un Zviedrija publiski nosodītu ne tikai PKK, bet arī citas kurdu organizācijas.

Turcija arī pieprasa, lai Somija un Zviedrija atceltu ierobežojumus ieroču pārdošanā Turcijai, kurus tās noteica 2019.gadā, atbildot uz Turcijas iebrukumu Sīrijā.

Lai gan ieroču tirdzniecības apjomi starp Turciju un šīm valstīm ir nenozīmīgi, Ankarai šo ierobežojumu atcelšana ir svarīga, lai pieprasītu šādu ierobežojumu atcelšanu no ASV puses.

Turcija cer atgriezties pie vienošanās ar ASV par iznīcinātāju F-35 iepirkšanu. Turcijai dalība tajā tika aizliegta pēc tam, kad Turcija nopirka no Krievijas pretraķešu aizsardzības sistēmas S-400.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais