Tiešraidē vēro zaļo vārnu ligzdošanu Rīgā

CopyLinkedIn Draugiem X
Zaļā vārna Latvijā sastopama diezgan reti
Zaļā vārna Latvijā sastopama diezgan reti Foto: Wikimedia Commons

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) "YouTube" kanālā skatāma tiešraide no zaļās vārnas ligzdošanas būriem Garkalnes apkaimē. Zaļā vārna ir viena no retākajiem Latvijā ligzdojošajiem putniem, kas mūsdienās sastopams tikai Pierīgas mežos, informēja LOB.

Zaļā vārna Coracias garrulus vēl pagājušā gadsimta vidū Latvijā bija parasta suga, bet šobrīd tā pie mums sastopama tikai Pierīgas mežos – aizsargājamo ainavu apvidū «Ādaži» un dabas liegumā «Garkalnes meži» ligzdo tikai ap desmit pāri zaļo vārnu, vēsta portāls LSM.LV.

Video tiešraides sistēmu vienā no zaļo vārnu ligzdošanas būriem Garkalnes apkārtnē, Gaujas mežniecības teritorijā, uzstādīja SIA «Rīgas meži» sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un tehnoloģiju uzņēmumu «Rewind».

«Vietas izvēle nav nejauša, jo piemērots būris tur atradās jau kopš 2015. gada. Turklāt pēdējo četru gadu vasarās tajā sekmīgi bija ligzdojušas zaļās vārnas,» skaidroja «Rīgas mežu» dabas un vides aizsardzības speciālists ornitologs Edmunds Račinskis.

Mūsdienās Latvija atrodas uz zaļo vārnu izplatības ziemeļu robežas, kurp maija sākumā tās atgriežas no ziemošanas vietām Āfrikas dienvidos.

Šiem putniem nepieciešama vide ar klajumiem lielu kukaiņu medīšanai un meža puduriem, kur atrast dobumainus kokus vai piemērotus būrus ligzdošanai.

Olu dēšana parasti notiek maija beigās, gadā pārim ir viens perējums. Pirmie mazuļi sāk šķilties jūnija otrajā pusē, bet aptuveni jūlija vidū tie atstāj ligzdu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu