Līdz 30.maijam jāsagatavo priekšlikumi Ukrainas bēgļu turpmākai izmitināšanas un ēdināšanas nodrošināšanai

FOTO: EPA/Scanpix

Līdz 30.maijam Civilās aizsardzības Operatīvās vadības centra (CA OVC) institūcijām jāsagatavo priekšlikumi Ukrainas bēgļu turpmākai izmitināšanas un ēdināšanas nodrošināšanai, informē Iekšlietu ministrija.

25.maijā notika Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vadītā CA OVC kārtējā sēde. Ievērojot Ministru kabineta pēdējā sēdē atbalstītos Iekšlietu ministrijas ierosinājumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz pagarināt primārā atbalsta - Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas un ēdināšanas - pakalpojumu sniegšanas segšanu no valsts budžeta uz vēl 30 dienām tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas reģistrēti pakalpojuma saņemšanai līdz 24.maijam, CA OVC uzdeva līdz 30.maijam katrai CA OVC pārstāvētajai institūcijai iesniegt savus risinājumus turpmākai izmitināšanas un ēdināšanas nodrošināšanai.

Minētie priekšlikumi tiks izvērtēti un piedāvāti gala lēmumu pieņemšanai iesaistīto nozaru ministriju politiskajai vadībai. Ministrijā atgādināja, valsts budžeta līdzekļu novirzītais apmērs un Ukrainas civiliedzīvotāju primārā atbalsta (izmitināšanas un ēdināšanas) nodrošināšana dažādās Eiropas valstīs būtiski atšķiras.

CA OVC arī lēma, ka, negaidot lēmuma spēkā stāšanos par speciālas komisijas izveidi valsts un pašvaldību nekustamo īpašumu izvēlei, kas būtu pielāgojami Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas ilgtermiņā vajadzībām, jau nedēļas laikā nepieciešams sākt paredzētās komisijas uzdevumu faktisko izpildi, lai izvēlētos nekustamos īpašumus pielāgošanai, kā arī īpašumu aprīkošanu ar tam nepieciešamo aprīkojumu.

Tāpat CA OVC vienojās, ka Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un Kultūras ministriju jau uz nākamo Ministru kabineta sēdi iesniegs priekšlikumus Ukrainas civiliedzīvotāju (bērnu, jauniešu) integratīvo nometņu, piesaistot Latvijas bērnus, organizēšanai.

Jau ziņots, ka par 30 dienām plānots pagarināt iespēju Ukrainas iedzīvotājiem saņemt valsts atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai, paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.

Paredzēts, ka primāri sniedzamā atbalsta saņemšanas iespēja par papildu periodu līdz 30 dienām attieksies uz tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri iepriekš noteiktajam 90 dienu primāri sniedzamajam atbalstam ir pieteikušies, saņem to vai jau ir saņēmuši līdz 31.maijam.

Uz augšu
Back