Šonedēļ Rīgā vizītē ieradīsies Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Cihanouska

Papildināts
TVNET/LETA
Foto: AFP/SCANPIX

Šonedēļ, 8.jūnijā un 9.jūnijā Rīgā vizītē uzturēsies Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska, informē Ārlietu ministrija.

Vizītes laikā Cihanouska tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA) un Saeimas deputātiem. Plānota tikšanās arī ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV) un Rīgas mēru Mārtiņu Staķi (PP), kā arī ar bijušo Tautas frontes priekšsēdētāju Romualdu Ražuku.

Valsts kanceleja informēja, ka Kariņš ar Cihanousku tiksies trešdien, 8.jūnijā, plkst.13. Kariņš tikšanās laikā plāno pārrunāt aktuālo situāciju Baltkrievijā un Latvijas atbalstu tās pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī Krievijas karu Ukrainā un tā ietekmi uz drošības situāciju reģionā.

Saeimā plānota Cihanouskas uzruna deputātiem.

Tāpat paredzēts, ka Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere apmeklēs Atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem, Okupācijas muzeju, kā arī viesosies Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā.

Latvija nav atzinusi 2020.gadā notikušās prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā un kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm pieprasa Baltkrievijai īstenot brīvas un demokrātiskas vēlēšanas. Tāpat Latvija atbalsta sankciju piemērošanu Baltkrievijas režīmam par tā atbalstu Krievijai karā pret Ukrainu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais