Pk, 30.09.2022.

Eiropas Savienībā tiks ieviests vienots lādētājs pārnēsājamajām elektroniskajām ierīcēm

TVNET/LETA
Eiropas Savienībā tiks ieviests vienots lādētājs pārnēsājamajām elektroniskajām ierīcēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Eiropas Parlaments (EP) otrdien vienojās par tiesību akta priekšlikumu, ar kuru paredzēts noteikt, ka ražotājiem jāievieš vienoti lādētāji to ražotajām pārnēsājamajām elektroniskajām ierīcēm.

Vairumam pārnēsājamo ierīču prasība nodrošināt USB C tipa pieslēgvietu spēkā stāsies no 2024.gada beigām, ziņo EP preses dienests.

"Šī jaunā direktīva atvieglos eiropiešu dzīvi un būs labāka videi," skaidro EP deputāts Andrejs Kovačevs no Bulgārijas, kurš piedalījās sarunās.

Topošā direktīva prasa, lai visu ražotāju mobilie tālruņi, planšetdatori, digitālās kameras, austiņas un austiņu komplekti, rokas videospēļu konsoles un portatīvie skaļruņi, kurus var uzlādēt ar vadu, būtu aprīkoti ar USB C tipa pieslēgvietu. Izņēmumi attiektos tikai uz ierīcēm, kas ir pārāk mazas, lai tām būtu C tipa USB pieslēgvieta, piemēram, viedpulksteņiem, veselības aprocēm un dažām sporta ierīcēm.

EP jau vairāk nekā 10 gadus ir centies panākt, lai pārnēsājamām ierīcēm būtu vienots lādētājs, aicinot Eiropas Komisiju rīkoties.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu