T, 30.11.2022.

Atkārtoti notiek kiberuzbrukums "Pasažieru vilciena" tīmekļa vietnei

TVNET/LETA
Atkārtoti notiek kiberuzbrukums "Pasažieru vilciena" tīmekļa vietnei
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Vilciens Zasulauka stacijā.
Vilciens Zasulauka stacijā. Foto: Evija Trifanova/LETA

VAS "Pasažieru vilciens" tīmekļa vietne atkārtoti nedēļas laikā piedzīvojusi DDos jeb piekļuves atteices kiberuzbrukumu, informē uzņēmuma pārstāve Sigita Zviedre.

Tas ietekmē "Pasažieru vilciens" tīmekļa vietnes darbību un elektronisko biļešu tirdzniecību gan internetā, gan mobilajā lietotnē.

Jau ziņots, ka pēdējo mēnešu laikā pieaudzis ar Krieviju saistītu interneta huligānu uzbrukumu skaits valsts nozīmes tīmekļa resursiem un dažādu sektoru uzņēmumiem. Līdz šim visi uzbrukumi ir veiksmīgi atvairīti bez būtiskas ietekmes uz resursu darbību.

DDoS uzbrukumi tiek veikti ar mērķi panākt resursu un to sniegto pakalpojumu nepieejamību, bet lietotāju dati šajos uzbrukumos netiek skarti.

"Pasažieru vilciena" informācijas tehnoloģiju daļas darbinieki sadarbībā ar partneriem strādā, lai tīmekļa vietne un elektronisko biļešu iegādes pakalpojums būtu pieejams pēc iespējas ātrāk.

Kā ziņots, arī 1.jūnijā "Pasažieru vilciena" tīmekļa vietne piedzīvoja DDoS kiberuzbrukumu un biļešu tirdzniecība uzņēmuma mājaslapā, kā arī mobilajā lietotnē bija traucēta.

Jau ziņots, ka 2021.gadā "Pasažieru vilciens" pārvadāja 11,194 miljonus pasažieru, kas ir par 12,8% mazāk nekā 2020.gadā.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu