Policija rosina apsūdzēt divus bijušos maksātnespējas administratorus, tostarp bijušo LOK prezidentu Vrubļevski

TVNET/LETA
Policija rosina apsūdzēt divus bijušos maksātnespējas administratorus, tostarp bijušo LOK prezidentu Vrubļevski
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Aldons Vrubļevskis
Aldons Vrubļevskis Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) rosinājusi apsūdzēt bijušos maksātnespējas administratorus par vairāk nekā 1,4 miljonu eiro piesavināšanos.

Viena no šīm personām ir 1957.gadā dzimušais Aldons Vrubļevskis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Maksātnespējas reģistra informācija rāda, ka viņam maksātnespējas administratora sertifikāts bija derīgs no 2016.gada februāra līdz 2018.gada jūlijam.

Vrubļevskis, jautāts par minēto kriminālprocesu, aģentūrai LETA atbildēja, ka nevarot to komentēt.

Vrubļevskis no 2004.līdz 2020.gadam bija Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents. "Firmas.lv" informācija liecina, ka patlaban Vrubļevskis darbojas biedrībā Rīgas Olimpiskais centrs "Kleisti" un nodibinājumā "Sporta Apgāda fonds".

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka 1957.gadā dzimis maksātnespējas administrators un viņa pilnvarotā persona, kas dzimusi 1977.gadā, laikā no 2009.gada jūnija līdz 2018.gada jūlijam negodprātīgi veikuši maksātnespējas procesu kā maksātnespējas administratori, prettiesiski piesavinoties finanšu līdzekļus 1 438 785 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VP.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Vrubļevskis minētajos gados bija administrators divos uzņēmumos - "Pilsētmāju institūts Urban Art" un "Restorāns Livonija", tomēr Vrubļevska darbības laiks precīzi nesakrīt ar policijas preses paziņojumā minēto. Vrubļevskis "Pilsētmāju institūts Urban Art" administrators bija no 2009.gada septembra līdz 2018.gada jūnijam, bet "Restorānā Livonija" - no 2009.gada decembra līdz 2018.gada jūnijam. Abi uzņēmumi likvidēti 2019.gadā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka 1957.gadā dzimis maksātnespējas administrators un viņa pilnvarotā persona, kas dzimusi 1977.gadā, laikā no 2009.gada jūnija līdz 2018.gada jūlijam negodprātīgi veikuši maksātnespējas procesu kā maksātnespējas administratori, prettiesiski piesavinoties finanšu līdzekļus 1 438 785 eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanā nav izdevies izsecināt maksātnespējas procesa administratora un viņa pilnvarotās personas veikto pārskaitījumu vai skaidras naudas izlietojuma saistību ar konkrēto maksātnespējas procesu. Proti, izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka naudas līdzekļi izlietoti bez tiesiska pamata un pārkāpjot Maksātnespējas likumā noteiktās prasības.

Turklāt policija secinājusi, ka no personas, kas saistīta ar maksātnespējas procesu, prettiesiski atsavināti trīs ar maksātnespējas procesu saistīti nekustamie īpašumi, kā arī nepamatoti pārskaitītie naudas līdzekļi legalizēti, pārskaitot 71 800 eiro uz Vācijā reģistrēta uzņēmuma kontu un

iegādājoties automašīnu "Porche Panamera", kuru faktiski izmantoja pilnvarotā persona.

27.maijā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja kriminālprocesu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret divām personām pēc Krimināllikuma pantiem par piesavināšanos, krāpšanu lielā apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Abām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un uzlikts arests mantai.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) trešdien izplatījusi paziņojumu, ka norobežojas no tās bijušā prezidenta Vrubļevska profesionālajām darbībām maksātnespējas administratora amatā. "Jebkuras organizācijas, ministrijas, partijas reputāciju un uzticību grauj negodīgi cilvēki.

Sports diemžēl nav izņēmums.

Norobežojamies no LOK bijušā prezidenta Vrubļevska profesionālās darbības maksātnespējas administratora amatā. Paļaujamies uz tiesībsargājošo iestāžu kompetenci, izskatot lietu," teikts LOK paziņojumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu