Pk, 9.06.2023.

5 Latvijas pilis un muižas, ko vari iepazīt kopā ar savu četrkājaino draugu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Abgunstes muiža.
Abgunstes muiža. Foto: publicitātes.

"Pēdējo gadu laikā arvien vairāk vietu kļūst draudzīgākas mājdzīvniekiem: biroji, kafejnīcas, tirdzniecības centri - un Latvijas pilis un muižas arī neatpaliek," skaidro Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns, iesakot piecas vietas, uz kurām var doties, ņemot līdzi suni, kaķi vai – kas zina! – vēl kādu mājdzīvnieku.

Rankas muiža.
Rankas muiža. Foto: K. Grinvalde

Rankas muiža atrodas divu stundu brauciena attālumā no Rīgas un vienmēr ir draudzīga pret suņiem. Šeit ir skaistas pastaigu takas, lai baudītu dārzus un arhitektūras skaistumu. Turklāt akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas - 2022" ietvaros šovasar visi viesi var piedalīties spēlē ar uzdevumiem, kas muižas apmeklējumu padara patiesi aizraujošu un ļauj izzināt tās vēstures sīkākās nianses.

Arendoles muiža.
Arendoles muiža. Foto: publicitātes.

Arendoles muižā arī vienmēr priecājas par suņiem un kaķiem, tomēr par savu apmeklējumu ar četrkājaino draugu nepieciešams brīdināt iepriekš. Šeit jūs gaida ekskursijas gida pavadībā, kuru laikā uzzināsiet aizraujošus stāstus par kādreizējiem muižas iemītniekiem, iedziļināsieties Latgales kultūrā un valodā, gūsiet iespēju detalizēti iepazīties ar vēstures ekspozīciju un uzzināsiet interesantus faktus par to, kā arī varēsiet iepazīties ar muižas restaurācijas procesu.

Turklāt šeit jums būs iespēja izvizināties ar laivu, ņemot līdzi savu mīluli, apmeklēt melno pirti (bez mājdzīvnieka), baudīt izmeklētas vakariņas vietējā restorānā un, ja vēlaties, nakšņot autentiskās telpās.

Varakļānu muiža.
Varakļānu muiža. Foto: Māris Justs

Varakļānu muiža, kas atrodas Latgales sirdī, savus divkājainos un četrkājainos draugus sagaidīs ne tikai ar izsmalcinātu klasicisma stila arhitektūru, kas saglabājusies no 15. gadsimta, bet arī orientēšanās spēli muižas parkā. Kas var būt labāks par sava uzticamā suņa izvešanu pastaigā itāļu arhitekta Vinčenco Mazoti projektētajā īpašumā, risinot asprātīgus uzdevumus un izpētot izsmalcināto parku un vēsturiskās ēkas 20 hektāru platībā?

Muižas viesi parkā atradīs leģendāro «mīlestības akmeni», varēs apmeklēt muzeju un priecāties par freskām. Šo vietu bez pārspīlējumiem var saukt par vienu no romantiskākajām Latvijā.

Turaidas pils.
Turaidas pils. Foto: Valdis Skudre

Šovasar Turaidas pils savus viesus un viņu mīluļus sagaida ne tikai ar gleznainiem skatiem, bet arī oriģinālu izstādi "Ceļš uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis". Iepriekšējā muižā viesus gaidīja romantika, bet Turaidas pilī viesiem ir unikāla iespēja piedzīvot Latvijas valsts tapšanu. Caur vēstures notikumu un procesu prizmu izstāde parāda latviešu tautas ceļu no beztiesīga vasaļa statusa līdz savas zemes īpašniekam un tālāk līdz atbildīgam jauno laiku valsts pilsonim.

Izstādes sagatavošanā izmantoti unikāli priekšmeti, iepriekš nepublicēti dokumenti, fotogrāfijas, kartes, zīmējumi, kā arī laikabiedru dienasgrāmatas, preses citāti, video un audio fragmenti un citi materiāli. 42 hektāri skaistu vietu un tūkstošgadu vēsture – tas, kas nepieciešams vasaras nedēļas nogalei ar mīļajiem, ieskaitot mājdzīvnieku!

Abgunstes muiža.
Abgunstes muiža. Foto: publicitātes.

Abgunste ir kaķu karaļvalsts, kurā vienmēr priecājas par jauniem viesiem! Jau šo svētdien muižas viesus gaida atklātā ekskursija ar kafijas pauzi, kuru varēs turpināt ar keramikas, tekstilmākslas un kokamatniecības darbnīcu. "Abgunstē var ne tikai pastaigāties, baudīt skatus un izzināt vietas vēsturi, bet arī strādāt ar rokām, ņemot mājās vērtīgu suvenīru," stāsta Jānis Lazdāns. "Zīmīgi, ka šeit darbojas lielākā keramikas krāsns Latvijā. To noteikti ir vērts apskatīt savām acīm!"

No šī gada 1. maija līdz 30. septembrim Latvijas Piļu un Muižu asociācija sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) jau 10. reizi rīko akciju, kuras ietvaros visi interesenti var apmeklēt Latvijas pilis un muižas, baudot īpašu kultūras un izklaides programmu. 

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu