Liepājā Šlesera partijas pārstāvju koncerta laikā aizturētas vairākas personas

LETA
Liepājā Šlesera partijas pārstāvju koncerta laikā aizturētas vairākas personas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Liepājā ceturtdienas vakarā ar Aināru Šleseru saistītās partijas pārstāvju koncerta "Gaisma krīt" laikā aizturētas vairākas personas.

 

Jau kopš maija visā Latvijā notiek "Gaisma krīt" labdarības koncerti, kuri "veltīti ģimenes atbalstam" un kuros piedalās mūziķi, partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) pārstāvji Jolanta Gulbe Paškeviča un Deniss Paškevičs. Koncertu turnejai uzmanību pievērsis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Šovakar koncerts notika Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā, un, kā liecina sociālajos tīklos izvietoti aculiecinieku vizuālie materiāli, koncerta laikā aizturēts kāds vīrietis ar Ukrainas karogu. Vīrietis noguldīts uz zemes, bet karogu policija viņam uzlikusi uz muguras.

Portāls "liepajniekiem.lv" vēsta, ka aizturētais ir liepājnieks Aleksandrs Vabelis, kurš uz pasākumu bija ieradies ar Ukrainas karogu. Neoficiāli zināms, ka turpat aizturēta vēl kāda jauniete ar varavīksnes krāsas karogu - Dita Virga.

Sociālajos tīklos vēlāk tika publicēts videomateriāls, kurā Virga iznāk no policijas iecirkņa ar protokolu. Protokolā esot rakstīts, ka viņa pasākuma "Atbalsts ģimenēm ar bērniem" laikā gar skatuves priekšpusi pārvietojās ar karogu varavīksnes krāsās, tādējādi pārkāpjot vispārpieņemtās normas un traucējot personām vērot pasākuma norisi. Šādas darbības policija atzinusi par sīko huligānismu un sodījusi Virgu ar 70 eiro naudas sodu. Virga gan apgalvoja, ka līdz aizturēšanas brīdim neviens cilvēks viņai neesot aizrādījis, ka viņa traucētu pasākuma norisi.

Kādā citā sociālajos tīklos publicētā videomateriālā redzams, ka divi gados jauni cilvēki koncertu vēro, stāvot pie skatuves, kamēr pārējie klausītāji sēž attālāk izvietotās sēdvietās. Spriežot pēc aizkadra komentāriem, šo videomateriālu uzņēmis cilvēks, kurš nav apmierināts ar abu jauniešu darbībām.

Kā redzams videomateriālā, abi pie skatuves tuvāk esošie cilvēki uz pleciem uzlikuši karogus - vienam tas ir Ukrainas karogs, otram - karogs varavīksnes krāsās. Pēc brītiņa pie abiem šiem cilvēkiem pienāk policijas darbinieki. Vēl mirkli vēlāk redzams, kā jaunais cilvēks ar Ukrainas karogu tiek aizturēts un pretojas policijai, spirinoties ar ķermeni. Policijas darbinieki viņu aizved, bet līdzgaitniece ar varavīksnes karogu notiekošo filmē.

Administratīvo sodu likuma 11.panta "Sīkais huligānisms" 1.daļā noteikts, ka par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, piemēro naudas sodu no 14 līdz 100 naudas soda vienībām. Viena naudas soda vienība ir pieci eiro, tātad konkrētajā gadījumā Virgai piemērotais naudas sods ir mazākais, kāds šajā likuma pantā paredzēts. Šo lēmumu vēl varēs pārsūdzēt.

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA skaidroja, ka policija ir atbildīga par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu. Konkrētajā situācijā - pašvaldībā pieteikta un saskaņota pasākuma laikā - personas aizturētas par huligānisku darbību veikšanu, proti, par konfliktēšanu, sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas, kā arī par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.

Par minētajām darbībām sākti administratīvie procesi par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām un sīko huligānismu.

Aizturēšana absolūti nav saistīta ar personu līdzi paņemtajiem karogiem, uzsver policija. Vienlaikus likumsargi norāda, ka Ukrainas karoga klātesamība personai nenozīmē, ka likumi un tajos noteiktā atbildība par pārkāpumu uz viņu vairs neattiecas - šī karoga izmantošana likumpārkāpuma izdarīšanai ir necieņa pret sabiedrību un Ukrainas tautu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu