Pērtiķu bakas iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Pērtiķu bakas
Pērtiķu bakas Foto: Shutterstock

Otrdien, 14. jūnijā, valdība lēma reģistrējamo infekciju sarakstā iekļaut pērtiķu bakas, norādot, ka tā ir bīstama infekcijas slimība, ar kuru var slimot gan cilvēki, gan dzīvnieki, portālu TVNET informēja Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe.

Kā skaidroja Gulbe, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau pašreiz veic pērtiķu baku infekcijas slimības reģistrāciju un epidemioloģisko izmeklēšanu, taču šāds lēmums nepieciešams, lai apstiprinātu vienotu procedūru Ministru kabineta noteikumos. Tajos nostiprināta laboratoriskā izmeklēšanas metode un izmeklējamie paraugi aizdomu gadījumā par cilvēka inficēšanos pērtiķu bakām, kā arī informācijas apmaiņa starp SPKC, Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) un citām iesaistītajām iestādēm, tostarp Pasaules veselības organizāciju (PVO).

Jau vēstīts, ka šā gada maija sākumā Apvienotajā Karalistē cilvēkam, kas nesen bija atceļojis no Nigērijas, tika diagnosticētas pērtiķu bakas, kam sekoja paziņojumi par saslimšanas gadījumiem ar pērtiķu bakām arī citās valstīs.

Maija beigās par pērtiķu baku gadījumiem ziņoja jau 23 valstis, un infekcija joprojām turpina izplatīties.

Arī Latvijā 3. jūnijā tika ziņots par diviem laboratoriski apstiprinātiem pērtiķu baku gadījumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu