Blinkens: Militāro palīdzību Ukrainai sniedz vairāk nekā 40 valstis

TVNET/LETA/UKRINFORM
Blinkens: Militāro palīdzību Ukrainai sniedz vairāk nekā 40 valstis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Foto: Reuters / Scanpix

Tiešu atbalstu Ukrainai aizsardzības jomā sniedz vairāk nekā 40 valstis, paziņoja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens saistībā ar jaunu ASV ieroču un munīcijas paketi Ukrainai.

"Palīdzība drošības jomā no ASV puses, kā arī no vairāk nekā 40 sabiedroto un partneru puses turpina stiprināt Ukrainas pozīcijas tās neatkarības, suverenitātes un teritoriālās integritātes aizsardzībā," teikts Blinkena paziņojumā.

Valsts sekretārs atzīmēja, ka tas veicina Ukrainas uzvaras nodrošināšanu kaujas laukā, kā arī tās pozīciju nostiprināšanu pie sarunu galda.

Blinkens arī atgādināja, ka ASV un citas valstis ir ieviesušas spēcīgas sankcijas pret Krieviju, pastiprinājuši atturēšanu un NATO aizsardzību alianses austrumu flangā, un snieguši "vēsturiska līmeņa militāro un citādu palīdzību Ukrainai", kas drosmīgi aizstāv savu teritoriju un brīvību.

ASV prezidents Džo Baidens trešdien paziņoja par jaunu ieroču un munīcijas paketi Ukrainai, sarunā ar prezidentu Volodimiru Zelenski vēlreiz apliecinot Vašingtonas atbalstu Kijivai.

Viena miljarda dolāru vērtā ieroču pakete ietver vairāk artilērijas, pretkuģu aizsardzības sistēmas un munīciju artilērijai un modernajām raķešu sistēmām, ko Ukraina jau izmanto, sacīja Baidens.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu