Bērnu slimnīcas poliklīnika pārvācas uz citām telpām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

No nākamās nedēļas, 20.jūnija, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ambulatorais veselības centrs jeb poliklīnika strādās citās telpās, informēja BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.

Pēc viņas paustā, patlaban BKUS norisinās sagatavošanās darbi vērienīgai Ambulatorā veselības centra rekonstrukcijai. Kamēr tiks rekonstruēta poliklīnikas ēka, uz kuru pie Bērnu slimnīcas speciālistiem dodas bērni no visas Latvijas, pacienti tiks gaidīti citās telpās.

Pārcelšanās uz pagaidu telpām sākas šodien, bet rīt ambulatorās vizītes un izmeklējumi BKUS poliklīnikā nenotiks. BKUS aicina sekot līdzi norādēm, kur no 20.jūnija atradīsies poliklīnika un pacientu reģistratūra R2.

Plānots, ka Ambulatorā veselības centra rekonstruētajā ēkā būs teju 100 telpas, kuras paredzētas vizītēm, izmeklējumiem un procedūrām, savukārt plašās uzgaidāmās zonas un vienotā reģistratūrā uzlabos pacientu plūsmas organizēšanu un ļaus visiem justies ērti.

Tāpat Ambulatorā veselības centra rekonstruētajā ēkā atradīsies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļa (NMPON), kura arī tuvākajā laikā pārcelsies uz pagaidu telpām. Rekonstruēto ēku un citus korpusus savienos koridori, kas pārvietošanos un pacientu transportēšanu padarīs vieglāku. Plānots, ka pārbūves darbi ilgs aptuveni pusotru gadu.

Ambulatorā veselības centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas ēkas rekonstrukcija ir daļa no vērienīgiem BKUS infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuriem ir jānoslēdzas 2024.gadā, radot modernāko bērnu slimnīcu Baltijā.

Tāpat slimnīcas teritorijā turpinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecības darbi un ir uzsākta Veselības aprūpes attīstības centra projektēšana. Tuvākajā laikā plānots uzsākt telpu rekonstrukciju Paliatīvās aprūpes nodaļai, telpu pielāgošanu "Barnahus" - vienas pieturas aģentūras izveidei bērniem, kas cietuši no vardarbības, kā arī iks būvēts arī Epilepsijas un miega medicīnas centrs.

Vienlaikus visā slimnīcas teritorijā norit labiekārtošanas un mobilitātes uzlabošanas darbi, kas paredz arī parka zonas gājēju celiņu un atraktīva rotaļu laukuma ierīkošanu, jauna žoga uzstādīšanu un plašākas autostāvvietas izveidi pacientu un darbinieku ērtībām.

Olšteina norādīja, ka BKUS pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas būs plašākas un drošākas telpas ārstniecībai, aprūpei, sarunām ar vecākiem un darbinieku labsajūtai, jaunas iekārtas efektīvai ārstniecībai, kā arī piemērota vide apmācībām un inovāciju ieviešanai, ērtāka pārvietošanās slimnīcā un tās teritorijā, patīkama ārtelpa spēku atgūšanai.

Pagājušajā gada nogalē jau tika atklāts jaunais Rehabilitācijas centrs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu