Rīgas domes deputāti atbalsta papildu līdzekļu piešķiršanu saistībā ar Sv.Pētera baznīcas nodošanu draudzei

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Toms Koklītis/LETA

Rīgas domnieki atbalsta papildus vairāk nekā 200 000 eiro tēriņus saistībā ar Sv.Pētera baznīcas nodošanu draudzei.

Mēnesi agrāk nekā bija paredzēts iepriekš no darba tiek atlaisti 22 Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvaldes darbinieki. 86 300 eiro nepieciešami, lai apmaksātu darba tiesisko attiecību izbeigšanu, samaksātu darbiniekiem kompensāciju par neizmantotiem atvaļinājumiem, dīkstāves pabalstus līdz 15.jūlijam, atlaišanas pabalstus un sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Saskaņā ar Rīgas Svētā Pētera baznīcas likuma pārejas noteikumiem, darba tiesisko attiecību pārtraukšana ar Rīgas Svētā Pētera baznīcas darbiniekiem bija paredzēta 15.jūlijā. Taču 31.maijā Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde informēja pašvaldības iestādes, ka uzstāj uz Svētā Pētera baznīcas ēkas nodošanu jau 15.jūnijā.

Tādēļ Svētā Pētera baznīcas pārvaldes darbības ātrākas pārtraukšanas izdevumu segšanai nepieciešami papildu līdzekļi no pašvaldības rezerves fonda.

Saistībā ar darbības pārtraukšanu Pētera baznīcā nepieciešami vēl papildus vairāk nekā 130 000 eiro Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" darbinieku darba samaksai, uzturēšanas izdevumiem un kultūras procesa nodrošināšanai, jo minētā izstāžu zāle līdz Covid-19 pandēmijai tika daļēji finansēta no baznīcas ieņēmumiem.

Līdz ar to Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvaldes darbības izbeigšanas dēļ pašvaldībai radīsies papildus 216 000 eiro tēriņi.

Deputāti līdzekļu piešķiršanu atbalstīja bez debatēm un neviens komitejas deputāts arī neuzdeva jautājumus

LETA jau ziņoja, ka Saeima pieņēma Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumu, kurā noteikts, ka Rīgas Svētā Pētera baznīca bez atlīdzības tiek nodota Latvijas evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB) un LELB Vācu Svētā Pētera draudzes izveidotajam Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājumam.

Nodibinājumam nodotas Pētera baznīcas īpašuma tiesības.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu