Kāpēc Jāņos dzersim miestiņu bez grādiem?

FOTO: Shutterstock

Iepriekšējā rakstā jau aplūkojam piecus iemeslus, kāpēc būsi ieguvējs vai ieguvēja, ja svētkos izvēlēsies lietot bezalkoholisko alu. Šajā rakstā aptaujājām vairākus cilvēkus, lai noskaidrotu, kāpēc viņi izvēlas ikdienā dzert bezalkoholisko alu un arī Jāņos dos priekšroku miestiņam bez grādiem!

Lielisks palīgs, ja uz svētkiem jādodas ar auto

"Bezalkoholisko alu dzeru ik pa laikam, jo jūtos atbildīgs par transporta vadīšanu pēc svētkiem vai ciemošanos pie draugiem - nākamajā vai aiznākamajā dienā," galveno iemeslu, kāpēc tiek iegādāts bezalkoholiskais alus, atklāj Jurģis. Viņš ir arī divu mazu bērnu tēvs, tāpēc pārsvarā ceļots tiek ar automašīnu. Lai gan Jurģim nav vienas konkrētas bezalkoholiskas alus šķirnes, kurai dod priekšroku, viņš ir atvērts degustēt aizvien jaunus produktus, kas parādās tirgū. Kā ar alkoholu un kompānijas jautrību svētku vakarā? "Jautrība, protams, atkarībā no kompānijas, nav mazāka, kā lietojot alkoholisko alu. Starp citu, šogad Jāņos arī auto bagāžniekā būs man bezalkoholiskais alus," uzsver Jurģis.

Alkohola nelietotājs var turpināt baudīt alus izcilo garšu!

Ojārs, kurš ir IT speciālists, alkoholu pārstāja lietot pirms pieciem gadiem. Kāds bija iemesls? "Kādu dienu vienkārši vairs nespēju saprast, kādēļ man būtu vajadzīga šī apreibinošā sajūta. Nolēmu pamēģināt vienu mēnesi atteikties no jebkādiem alkoholu saturošiem dzērieniem. Tad divus mēnešus, trīs, pusgadu. Un tā tas aizgāja. Pašlaik jau par iemesliem vairs nedomāju, vienkārši alkohola lietošana man ir kļuvusi nevajadzīga, arī kā sociāla aktivitāte," stāsta Ojārs. Tomēr Ojārs nenoliedz, ka alus garša aizvien ir dikti tīkama. "Man vienmēr ir patikusi alus garša. Sākumā tas bija viens no galvenajiem argumentiem diskusijā pašam ar sevi – vai es gribu pilnībā atteikties no šo dzērienu piedāvātajām garšas īpašībām. Bet, paldies Dievam, ātri vien atskārtu, ka tirgū, ja pameklē, ir pieejamas labas populāro dzērienu bezalkoholiskās alternatīvas!" Tas sākumā prasījis nelielu izpēti, bet beigās Ojārs ir atradis kādas 3-5 alus šķirnes, kas garšas ziņā ir līdzvērtīgas to alkoholiskajām versijām. "Ar dažām šķirnēm pat esmu taisījis eksperimentu, iedodot tās cilvēkiem un nesakot, ka tas, ko viņi tur rokā, kā mēdz teikt, ir nepilnvērtīgs alus, jo nesatur alkoholu. Un, par pārsteigumu, neviens pat nenojauta, ko patiesībā dzer. Tas tikai nostiprināja manu pārliecību, ka arī tādi alkohola nelietotāji kā es var pilnvērtīgi izbaudīt šo burvīgo dzērienu."

FOTO: shutterstock.com

Ja jāizvēlas - labāk alus!

Laura ikdienā seko līdzi veselīgam dzīvesveidam un alkoholu lieto patiešām reti - svētkos un ja negaidīti ir ko atzīmēt. "Alkoholā ir daudz tukšo kaloriju, tas mani vienmēr nobremzē pasūtīt bārā košu kokteili vai pēc darba uz dīvāna izdzert vīna glāzi. Jā, arī alus man garšo karstā vasaras festivālā. Bet izpētot saturu, es tomēr nereti izvēlos baudīt atsvaidzinošus bezalkoholiskos dzērienus," par alkohola lietošanas paradumiem stāsta Laura. Laurai ledusskapī ir atrodams bezalkoholiskais alus, jo, kā viņa skaidro, ja jāizvēlas saldināts bezalkoholisks dzēriens vai alus - tad alus! "Visi jau esam cilvēki, un ūdens var apnikt. Tad nu no bezalkoholiskajiem dzērieniem izvēlos alu vai kvasu!"

FOTO: Shutterstock

Atsvaidzinošu vasaras kokteiļu sastāvdaļa

Kristīne šajā dzīves posmā arī ir izvēlējusies dzīvot un šovasar svinēt svētkus, nelietojot alkoholiskos dzērienus. Bet viņai, kā jau īstai latvietei, alum pateikt "nē" ir grūti. "Man patiešām garšo alus, un tagad, apsekojot visus piedāvājumus bezalkoholisko alus klāstā, mani iepriecina fakts, ka ir liela garšu daudzveidība - ar citrusu, ogu piejaukumiem utt. Arī pati es taisu t.s. bezalkoholisko alu kokteiļus," stāsta Kristīne. Kristīnes iecienītākā alus recepte: bezalkoholisko alu ar apiņu garšu ielej lielā vīna glāzē, pievieno nedaudz Sprite, citronu un daudz ledus. 

Jaunās māmiņas priekšrocība

Baiba šobrīd ir dekrēta atvaļinājumā un ikdienā auklē savu divus mēnešus veco meitiņu. Tas tad arī ir iemesls, kāpēc no ierastās alus baudīšanas nācās uz laiku atteikties. Baibai nav alus visiecienītākais dzēriens, bet karstā vasaras dienā nereti sakārojas rokās paņemt norasojušu alus glāzi. Jaunais statuss Baibai lika izpētīt bezalkoholiskā alus tirgu. "Bija kaut kā iesakņojies mīts, ka bezalkoholiskais alus nekad nespēs aizstāt īstā alus garšu. Tie ir skābeni, pliekani... Tomēr, nodegustējot vairākus, esmu atradusi savējo, ko labprāt baudu vasarā pie grilētiem ēdieniem un arī Līgosvētkos, bet, kad varēšu, noteikti izvēlēšos savu ierasto, grādīgo alu!"

Raksts tapis sadarbībā ar bezalkoholisko alu "Lāčplēsis".

Uz augšu
Back