Sv, 1.10.2023.

Mārtiņam Bondaram celta apsūdzība par iespējamu dokumentu viltošanu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Mārtiņš Bondars
Mārtiņš Bondars Foto: Ivars Soikāns/LETA

Latvijas prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību bijušajam Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram (AP) par iespējamu dokumentu viltošanu, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Prokuratūras ieskatā, Bondars, viņa sieva Ieva Bondare un nu jau mūžībā aizgājusī zvērināta notāre Līga Eglīte jeb persona, pret kuru kriminālprocess izbeigts daļā, mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās viltoja un izmantoja viltotu dokumentu, radot būtisku kaitējumu prasītāja ar likumu aizsargātām interesēm, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūrā.

Par šādu pārkāpumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar probācijas uzraudzību, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu.

Pret notāri Eglīti kriminālprocesā tika konstatēts likumā paredzētais pamats viņas saukšanai pie kriminālatbildības, bet, ņemot vērā, ka Eglīte ir mirusi, kriminālprocess pret viņu izbeigts daļā.

Bondars Mandātu komisijas sēdē uzturēja nostāju, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu neesot pārkāpis. Bondars ieskatā, prokuratūra īsteno "bezzaudējuma stratēģiju", jo politiķis neredz iespēju, ka deputāti priekšvēlēšanu laikā varētu nobalsot pret viņa izdošanu.

Vēlāk preses konferencē Bondars pauda, ka ir "pārsteigts un sašauts" par šādu lietas pavērsienu, un vaicāja, vai 2018.gada vasarā sāktā lieta līdz šim tika "turēta uz plaukta" ar mērķi tikai tagad to izvilkt ārā, "lai vērstos pret mani".

Lai gan tiesībsargājošajām iestādēm ir sava rīcības stratēģija, tomēr politiķa ieskatā esot "vairāk nekā dīvaini", ka viņa izdošana tika prasīta nedēļu pirms 14.Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais