Pk, 19.08.2022.

Norisināsies Starptautiskā Asteroīdu diena

LETA
Norisināsies Starptautiskā Asteroīdu diena
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Asteroīds. Ilustratīvs attēls
Asteroīds. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

No 30. jūnija līdz 2. jūlijam Latvijā norisināsies Starptautiskās Asteroīdu dienas pasākumi, vēsta Latvijas Astronomijas biedrība.

Astoto reizi pasaulē un Latvijā tiks organizēti Starptautiskās Asteroīdu dienas pasākumi visu vecuma grupu un zināšanu līmeņu interesentiem, sākot ar profesionāļiem un beidzot ar tiem, kas par to iepriekš neko nav zinājuši.

Starptautiskās Asteroīdu dienas mērķis ir izglītot sabiedrību par asteroīdu nozīmi pasaules vēsturē un lomu Saules sistēmā. Apzinoties šīs problēmas globālo nopietnību, ar 2016. gada ANO rezolūciju Asteroīdu diena tika pasludināta par globālu izglītības dienu, lai vairotu izpratni un veicinātu zināšanas par asteroīdiem.

Līdz šim pasaulē ir notikuši tūkstošiem Asteroīdu dienas pasākumu, aptverot 125 no 195 pasaules valstīm, tostarp Latviju.

Šogad Meteorītu muzeja apmeklētājiem būs īpaša iespēja apskatīt Aguas Zarcas oglekļa hondrītu, kas tika izvēlēts par 2021. gada meteorītu. Tajā tika atklātas apmēram septiņus miljardus gadus vecas starpzvaigžņu daļiņas, visvecākās, kādas līdz šim ir pētītas laboratorijā.

Asteroīdu dienas kustība pasaulē un Latvijā sākās 2015. gadā, apmēram divus gadus pēc Čeļabinskas meteorīta nokrišanas, izanalizējot tā radītos postījumus un liekot praktiski pārvērtēt civilizācijas kosmisko draudu riskus.

Lai piedalītos pasākuma Meteorītu muzejā, nepieciešama iepriekšēja vietas rezervācija muzeja interneta mājaslapā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu